Straujuma pašlaik neredz sevi kā premjera amata kandidāti pēc Saeimas vēlēšanām, Mixnews.lv

Straujuma pašlaik neredz sevi kā premjera amata kandidāti pēc Saeimas vēlēšanām

фото

Politika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 09:05

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) šajā amatā grasās nostrādāt līdz Saeimas vēlēšanām, bet vismaz pašlaik pēc tām neredz sevi kā "Vienotības" premjera amata kandidāti.

Straujuma Latvijas Radio stāstīja, ka piedāvājumu iestāties "Vienotībā" saņēmusi jau pirms diviem gadiem, kad viņa uzņēmās zemkopības ministres amatu. Pērnā gada izskaņā jau bijusi panākta vienošanās par to, ka Straujuma kandidēs Saeimas vēlēšanās un līdz ar to viņa iestāsies "Vienotībā", bet valdības veidošanas norises pasteidzinājušas procesu.

Piedāvājot Straujumai uzņemties premjera pienākumus, "Vienotība" neesot nākusi ar uzstādījumu, ka viņai jāiestājas partijā.

Topošā Ministru prezidente apzinās savu atbildību pret "Vienotību", proti, ja viņas vadītās valdības darbs būs nesekmīgs, tas būs negatīvs sitiens šā gada rudens Saeimas vēlēšanās.

Straujumu uzņemties Ministru prezidenta pienākumus uzrunājuši Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis. Sākotnēji Straujuma atteikusies, tad nākuši citi kandidāti, līdz sekojis vēl viens Dombrovska un Kalnietes piedāvājums. Šoreiz Straujuma piekritusi, jo izjutusi "zināmu atbildību" pret to, kas notiek valstī, un to, ko darījis Dombrovskis. Turklāt īsā darbam atvēlētā laika dēļ vieglāk premjera pienākumus ir uzņemties cilvēkam, kas jau strādā valdībā.

Pašlaik Straujuma ir saņēmusi konceptuālu visu centriski labējo partiju atbalstu kļūšanai par Ministru prezidenti. Viņa domā, ka jauno valdību varētu apstiprināt līdz 23.janvārim, piemēram, 21. vai 22.janvārī.

Pēc Straujumas vārdiem, šajās dienās sāksies topošo koalīcijas partneru sarunas par amatiem. Viņa apgalvoja, ka amatu sadale sāksies no baltas lapas, bet kaut kādi izskanējušie vārdi esot tikai piezīmes uz lapas malām.

Foto: Prezidenta kanceleja

Komentāri