ZZS ministru amatiem varētu deleģēt Auguli, Dūklavu un Seržantu, Mixnews.lv

ZZS ministru amatiem varētu deleģēt Auguli, Dūklavu un Seržantu

фото

Politika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 14:09

Gadījumā, ja paši kandidāti piekristu un tiktu panākta vienošanās ar Ministru prezidenta amata kandidāti Laimdotu Straujumu, tad uz ministru amatiem Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu virzīt deputātus Uldi Auguli, Jāni Dūklavu un Kārli Seržantu, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Augulis varētu tikt virzīts labklājības ministra amatam, Dūklavs kā zemkopības ministrs, bet Seržants kā iekšlietu ministrs. Brigmanis gan zinot, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš vēlas, lai pašreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) paliek iekšlietu ministra amatā.

"Mēs uzskatām, ka absolūtā prioritāte ir labklājība," akcentēja Brigmanis, paužot viedokli, ka pašlaik uzticība Labklājības ministrijai ir zaudēta - notiekot sadursmes ar šīs jomas pārstāvjiem un ir pārtrūkuši kontakti ar arodbiedrībām un pensionāru federāciju.

ZZS vēlētos atjaunot savstarpējo komunikāciju. Vispirms gan esot jāuzzina, vai Augulis būs gatavs ieņemt šo amatu, piebilda politiķis.

Vēlētāji nesaprastu, ja ZZS atteiktos ieņemt zemkopības ministra posteni, ņemot vērā, ka jau partijas nosaukumā ir ietverts šis vārds, skaidroja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Politiķis apliecināja politiskā spēja gatavību uzņemties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību, taču uzsvēra, ka tā ir "vienā plāksnē" ar citām ministrijām. Deleģēt iespējamo ministru VARAM vadībai uzticēts Latvijas Zaļajai partijai. ZZS esot gatava virzīt savus pārstāvjus arī citiem amatiem, piemēram, ārlietu ministra postenim.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicināja pašreizējo zemkopības ministri Straujumu veidot jauno valdību.

Trešdien pl.11:30 iespējamiem koalīcijas partneriem - "Vienotībai", pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem, nacionālajai apvienībai VL-TB/LNNK, "Reformu partijai" un Zaļo un zemnieku savienībai - paredzēta kopīga tikšanās.

Foto: mixnews.lv, Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri