Lukašenko sargās Baltkrieviju no "plīšu lācīšu desanta", Mixnews.lv

Lukašenko sargās Baltkrieviju no "plīšu lācīšu desanta"

фото

Politika | 2013. gada 15. janvārī plkst. 17:31

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko solījis, ka Baltkrievija pastiprinās valsts robežas apsardzību, ja atkārtosies tā dēvētajam "plīša lācīšu" incidentam līdzīgi gadījumi, kad no Lietuvas teritorijas Baltkrievijā nelikumīgi ielidoja zviedru aktīvistu lidmašīna un nometa vairākus simtus plīša lācīšu ar aicinājumiem garantēt vārda brīvību Baltkrievijā, raksta BNS.

"Ja uz mūsu teritoriju sūtīs lidmašīnītes, mēs pastiprināsim savas robežas apsardzi. Esmu vecs robežsargs un zinu, ko tas nozīmē. Viņi [Lietuva] paši šajā situācijā iekūlās," preses konferencē otrdien Minskā paziņoja Lukašenko.

No 1975. līdz 1977.gadam Lukašenko dienēja padomju robežsapsaardzes karaspēkā, kur bija Baltkrievijas pilsētā Brestā dislocētās karaspēka daļas politdaļas instruktors.

Zviedrijas aktīvisti 4.jūlijā nelielā lidmašīnā nelikumīgi iekļuva Baltkrievijas gaisa telpā un virs galvaspilsētas Minskas un Minskas apgabala Iveņecas pilsētas izmeta simtiem plīša lācīšu ar maziem izpletnīšiem, pie kuriem bija piestiprinātas zīmītes ar aģitāciju par vārda brīvību un cilvēktiesībām.

Akciju organizēja Zviedrijas sabiedrisko attiecību kompānija "Studio Total".

Lietuvas atbildīgās institūcijas pēc notikušā paziņoja, ka nav informētas par zviedru pilotētās lidmašīnas lidojumu, bet arī nav reģistrējušas robežas pārkāpumu.

Sākotnēji arī Baltkrievijas varas iestādes noliedza zviedru aktīvistu paziņojumu par šādu lidojumu, bet pēc gandrīz mēneša Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko no amata atcēla gaisa spēku komandieri un draudēja Lietuvai ar atbildes pasākumiem, kā arī tika izraidīts Zviedrijas vēstnieks Minskā.

Augustā Lietuvas Robežsardzes dienests sāka pirmstiesas izmeklēšanu par nelegālu valsts robežas šķērsošanu un starptautisko gaisa satiksmes noteikumu pārkāpumu, kuru uzrauga ģenerālprokuratūra.

Baltkrievijā saistībā ar notikušo sākta krimināllieta par nelikumīgu robežas šķērsošanu. Krimināllieta decembrī tika pabeigta.

foto: bnn.lv

Komentāri