Ārstu biedrības prezidents valdības darbā prognozē būtiskas pārmaiņas, Mixnews.lv

Ārstu biedrības prezidents valdības darbā prognozē būtiskas pārmaiņas

фото

Politika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 10:09

Premjera amata kandidātei Laimdotai Straujumai (V) piemīt "dzelzs tvēriens" - viņas vadībā gaidāmas daudzas pārmaiņas, uzskata Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis, ziņo LETA.

Viņš gan domā, ka Straujuma ir tikai kompromisa figūra, un uzskata, ka kā tāda viņa būtu vērtējama arī premjera amatā. "Pilnīgi loģiski būtu par Ministru prezidentu virzīt vadošās partijas līderi Solvitu Āboltiņu, taču tieši "Vienotības" iekšējā sašķeltība neļāva Āboltiņai kļūt par izpildvaras vadītāju," sacīja Apinis.

Tai pat laikā LĀB vadītājs ir pārliecināts, ka Straujumas vadībā ievērojami stiprāks un profesionālāks kļūs Ministru prezidenta birojs un tiks pastiprināta Valsts kanceleja, iespējams, līdz pat iestādes vadītāja maiņai. Savukārt ministrijas būs spiestas atcerēties nepadarītos darbus, un ministri vairāk pievērsties birokrātiskām prasībām. Dokumentu aprite un visu viedokļu iezīmēšana gūšot profesionālu ikdienas ritmu.

"Domāju, ka ministriju un ministru iespaids uz valdības darbu izlīdzināsies, prasības un pienākumi tiks deleģēti vienlīdzīgāk - Valdis Dombrovskis bija ļoti prasīgs pret savējiem, bet lāga nespēja ietekmēt draudzīgo partiju ministrus viņu bezdarbībā," norādīja Apinis.

Tikmēr starptautiskā laukumā Latvijas valdības "vilkme" samazināšoties, tāpat kā tautas informētība un izpratne par notiekošo valstī, uzskata LĀB vadītājs.

"Neticu, ka Laimdotai Straujumai pa plecam būs Dombrovska jauda [..]. Toties Laimdota labāk deleģēs pienākumus un sirsnīgāk smaidīs saviem padotajiem. Katrā ziņā liela daļa politiķu, žurnālistu un ierindas pilsoņu šobrīd nenovērtē šīs smaidošās kundzes dzelzs tvērienu," norādīja Apinis.

Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicināja pašreizējo zemkopības ministri Straujumu veidot jauno valdību.

Komentāri