RP valdības deklarācijas veidošanai deleģē Pavļutu, Rinkēviču un Kozlovski, Mixnews.lv

RP valdības deklarācijas veidošanai deleģē Pavļutu, Rinkēviču un Kozlovski

фото

Politika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 16:45

"Reformu partija" (RP) strādāšanai topošās valdības deklarācijas veidošanas darba grupām deleģējusi ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, ziņo LETA.

Ekonomikas un finanšu darba grupā būs Pavļuts, deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica un Jānis Ozoliņš, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Inga Antāne.

Drošība jautājumu, tajā skaitā ārlietu, aizsardzības un tieslietu sfēru darba grupā strādās Rinkēvičs, Kozlovskis un Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Humanitāros jautājumus pārzinās izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis un deputāti Kārlis Enģelis, Romualds Ražuks un Daina Kazāka.

Savukārt koalīcijas līguma darba grupā strādās RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, RP valdes priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule, deputāte Inese Lībiņa-Engere (RP) un Rinkēvičs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Ministru prezidenta amatam nominētā kandidāte Laimdota Straujuma trešdien jauno valdību veidojošajām partijām piedāvājusi savu redzējumu par ministriju sadali.

Arī Latvijas Zaļās partijas (LZP) Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka neredz citu iespēju, kā to, ka VARAM būtu jāvada vai nu Zaļās partijas pārstāvim, vai kādam bezpartejiskam ministrijas ierēdnim, vai jomas profesionālim, kuram politiskais spēks var uzticēties.

Silenieka viedoklim piekrīt arī LZP Saeimas deputāts Rihards Eigims, kurš norāda, ka, esot valdībā, VARAM vienmēr bijusi politiskā spēka pārraudzībā. Gadījumā, ja RP nevēlas, lai LZP ieņem šo posteni, esot jājautā, vai sarkanās līnijas tiešām nepastāv.

"Zaļais" deputāts Kārlis Seržants atturējās paust savu viedokli, taču šodien šis jautājums tiks skatīts politiskā spēka iekšējā sanāksmē. Topošās koalīcijas partneri un Ministru prezidenta amatam nominētā pašreizējā zemkopības ministre Laimdota Straujuma (V) trešdien tikās valdības ēkā, lai diskutētu par jaunās valdības izveidi. Tika apspriesta arī atbildības sfēru sadale.

Atgādinām, ka nacionālo apvienību VL-TB/LNNK Straujuma aicina izvirzīt pārstāvi VARAM ministra postenim.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars neizslēdza, ka varētu būt diskusijas par VARAM, un izskanēja versija, ka nacionālā apvienība varētu uzņemties Ekonomikas ministrijas (EM) vadību.

Topošās koalīcijas partneri paredz izmaiņas jaunās valdības atbildības jomu sadalījumā, ko piedāvājusi Ministru prezidenta amatam nominētā Straujuma.

Foto: mixnews.lv

Komentāri