Kozlovskis nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata topošajā valdībā (Papildināts), Mixnews.lv

Kozlovskis nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata topošajā valdībā (Papildināts) (1)

фото

Politika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 17:11

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) nolēmis attiekties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Edgars Rinkēvičs (RP), ziņo LETA.

Kozlovskis uzsvēra, ka pats ir pieņēmis šo lēmumu un ka tā nav partijas kodola uzspiesta izvēle.

Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Demiters neizslēdza iespēju, ka tagad varētu notikt sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), lai ārlietu ministra postenis nonāktu RP pārraudzībā un iekšlietu ministriju kontrolētu ZZS. Viņš gan atturējās sniegt komentārus par šo jautājumu.

Vēl trešdien pēcpusdienā Demiters aģentūrai LETA noliedza, ka būtu notikušas sarunas par atsacīšanos no Kozlovska (RP) ieņemtā iekšlietu ministra posteņa. Demiters gan tajā reizē neatbildēja uz jautājumus, vai par šo jautājumu sarunas nevarētu notikt nākotnē.

Politiķis aicināja ar jautājumiem par šo tēmu vērsties pie deputāta Ainara Latkovska (V), kurš līdzīgu vēstījumu ievietojis sociālajā tīklā "twitter.com". "Izskatās, ka varam apsveikt Kārli Seržantu ar iekšlietu ministra amatu. Saeimā runā, ka reformistu kodols grasās uzmest Kozlovski," "twitter.com" norādīja Latkovskis.

Arī Saeimas kuluāros neoficiāli iepriekš bija izskanējis, ka RP vērtē iespēju atteikties no Kozlovska, lai nodrošinātu amatu jaunajā valdībā pašreizējām ārlietu ministram Rinkēvičam. Līdz ar to Kozlovska trešdien paziņotais lēmums varētu būt saistīts arī ar to, ka neesot garantijas, ka jaunajā valdībā tiks izveidots Eiropas lietu ministra amats, uz kuru varētu pretendēt Rinkevičs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) jauno valdību veidojošajām partijām piedāvājusi savu redzējumu par ministriju sadali, pēc tikšanās ar partiju pārstāvjiem informēja Straujuma.

Saskaņā ar viņas piedāvājumu "Vienotība" varētu uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju.

Reformu partijai (RP) piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus.

Nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Straujuma aicina izvirzīt pārstāvjus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai. Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju.

Kā atklāja Straujuma, uz diviem gadiem varētu izveidot arī Eiropas lietu ministra amatu.

Jau trešdien sarunas laikā izskanēja, ka ar ministrijām varētu "samainīties" RP un "Vienotība", tad IZM turpinātu pārraudzīt RP, bet VM - "Vienotība". Arī pie frakcijām nepiederošo deputātu līderis Klāvs Olšteins pauda viedokli, ka savos amatos būtu jāpaliek līdzšinējai ministrei Ingrīdai Circenei (V), kā arī satiksmes ministram Anrijam Matīsam. Savu vērtējumu par Straujumas piedāvājumu partijas sniegšot ceturtdien.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Viegli un atri reformisti met plinti krumos.