Kozlovskim būtu jāturpina darbs jaunajā valdībā, uzskata politiķi, Mixnews.lv

Kozlovskim būtu jāturpina darbs jaunajā valdībā, uzskata politiķi

фото

Politika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 13:22

Reformu partijai (RP) būtu jāizdara valstiska izvēle saistībā ar jaunās valdības veidošanu un jāpierunā iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP) turpināt darbu jaunajā valdībā, uzskata "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa aģentūrai LETA pauda viedokli, ka tā ir valstiska izvēle un Kozlovski atbalsta arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, tāpat patlaban notiek Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana, tāpēc ir svarīgi, lai ministrs turpinātu savu darbu.

Savukārt tagad šis ministrs tiek ziedots kādām nesaprotamām iekšējām ambīcijām, piebilda Āboltiņa, aicinot RP izvērtēt, kurš no ministru kandidātiem pašlaik ir valstiski nozīmīgāks.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis uzskata, ka amats valdībā ir jāsaglabā gan ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (RP), gan iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP), jo nav nepieciešams mainīt labi strādājošus ministrus.

Vaicāts, vai šādā gadījumā Reformu partija (RP) varētu saglabāt arī ekonomikas ministra vietu, Augulis norādīja, ka nevar runāt RP vietā. ZZS valdes loceklis Raimonds Vējonis norādīja, ka būtu jāskatās, kuri no topošās koalīcijas partiju izvirzītajiem kandidātiem ir labākie - šo principu varētu attiecināt arī uz ekonomikas ministra amatu. Amatu jaunajā valdībā varētu saglabāt arī kultūras ministre Dace Melbārde, piebilda Augulis.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka RP jaunajā valdībā piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus. RP ar šādu piedāvājumu nebija mierā un uzreiz pauda vēlmi "samainīt" Veselības ministriju pret Izglītības un zinātnes ministriju.

Vēlāk iekšlietu ministrs Kozlovskis arī paziņojis, ka nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Edgars Rinkēvičs (RP).

RP vadītājs Edmunds Demiters ceturtdien LNT raidījumā "900 sekundes" kategoriski noliedza, ka partija "ziedo" Kozlovski kā iekšlietu ministru, lai amatu varētu saglabāt Rinkēvičs. Pēc Demitera teiktā, Kozlovskis lēmumu par atteikšanos turpināt vadīt Iekšlietu ministriju pieņēmis, tiklīdz uzzinājis, ka pretējā gadījumā Rinkēvičs vairs nevarēs vadīt Ārlietu ministriju. Savukārt Rinkēvičs sākotnēji uzskatījis, ka Kozlovskim šāds solis nav jāsper, un "ļoti ilgi šaubījies".

Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) jauno valdību veidojošajām partijām piedāvājusi savu redzējumu par ministriju sadali. Saskaņā ar viņas piedāvājumu "Vienotība" varētu uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem arī par Satiksmes ministriju.

Reformu partijai (RP) piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus.

Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Straujuma aicina izvirzīt pārstāvjus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju

Komentāri