Pasniedzot Cicerona balvu Zviedrijas ārlietu ministram, uzsver viņa ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā, Mixnews.lv

Pasniedzot Cicerona balvu Zviedrijas ārlietu ministram, uzsver viņa ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā

фото

Politika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 15:17

Pasniedzot Cicerona balvu Zviedrijas ārlietu ministram Karlam Biltam, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) uzsvēra viņa personīgo ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

"Mēdz teikt, ka politikā draugu nav. Latvijas vēsture pierāda pretējo. Zviedrija ir bijusi patvērums daudzām jo daudzām latviešu ģimenēm, kuras savas tautas un valsts vēstures sarežģītākajos līkločos bijušas spiestas pamest dzimteni. Atmodas laikā Jūs, Bilta kungs, bijāt Baltijas valstu stiprais balsts un balss pasaulē," sacīja Āboltiņa svinīgā ceremonijā Saeimā, pasniedzot Cicerona balvu Biltam.

фото

Biltam, kuru žurnāls "Foreign Policy" ierindojis pasaules ietekmīgāko domātāju simtniekā, Cicerona balva piešķirta kategorijā "Starptautiskā politika" par Zviedrijas un Latvijas sadarbības sekmēšanu.

Uzsverot Zviedrijas tautas atbalstu un Bilta personīgo ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā, Āboltiņa teica: "Par Jūsu atbalstu un draudzību šodien esam ļoti pateicīgi - gan 1991.gada janvārī, kad ar savu klātbūtni Rīgā spēcinājāt Baltijas tautas un apliecinājāt pasaulei savu atbalstu mūsu brīvības cīņās, gan vēlāk, uzņemoties tik ļoti nozīmīgo vidutāja lomu, palīdzot ASV un Eiropas valstīm skaidrot, cik svarīga šim reģionam un pasaulei ir Baltijas valstu neatkarība un brīvība no Krievijas militārās ietekmes."

фото

Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka šādai rīcībai nepieciešama gan politiska drosme, gan arī skaidra vīzija un pārliecība par saviem mērķiem. "Jūs aizvien "sakāt Eiropai to, ko tā nevēlas dzirdēt", saskatot iespējas, pieņemot izaicinājumus, sekojot līdzi laikam un apsteidzot to," akcentēja Āboltiņa un piebilda, ka digitalizācijas laikmetā Biltu pasaulē pazīst ne vien kā izcilu valstsvīru un diplomātu, bet arī kā e-diplomātijas aizsācēju, kurš savā komunikācijā aktīvi izmanto internetu un mūsdienu tehnoloģijas.

"Spilgtas personības, kas iemieso sevī jaunas idejas un pārliecinoši ar savu piemēru, savu taisnumu un morālo stāju tām seko, vienmēr ir nenovērtējams iedvesmas avots sabiedrībā. Tās spēj virzīt cilvēku, tautu un valstu likteņus. Arī šī balva ir lielisks apliecinājums tam, ka aiz katra nozīmīga vēstures notikuma stāv diži cilvēki, kuru drosmīgie lēmumi un rīcība spēj mainīt vēstures ritējumu," teica Āboltiņa.

фото

Savā runā Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par iespēju šajā dienā Cicerona balvu pasniegt vienam no spilgtākajiem Eiropas vizionāriem, kurš spējis vīziju par drošu un vienotu Eiropu pārvērst īstenībā, iemantojot starptautisku cieņu un atzinību.

Noslēgumā Āboltiņa vēlēja, lai ikvienam, strādājot valsts labā, nekad nezūd ticība, pārliecība un degsme savu mērķu īstenošanā un lai nezūd spēja sadzirdēt, saredzēt, saklausīt, palīdzēt un atbalstīt.

Sabiedrības cieņas balvu "Cicerons" ik gadu pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Universitāte politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu, sociālās saliedēšanas ideju paušanu vietējā, nacionālā, kā arī starptautiskā mērogā.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Komentāri