Partijas iesniegs savus piedāvājumus valdības deklarācijas ekonomikas sadaļai, Mixnews.lv

Partijas iesniegs savus piedāvājumus valdības deklarācijas ekonomikas sadaļai

фото

Politika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 21:31

Topošās koalīcijas partijas piektdien iesniegs savus priekšlikumus valdības deklarācijas sadaļai par ekonomiku un finansēm, ziņo LETA.

Savukārt nākamā darba grupas sanāksme, kas spriež par ekonomiku un finansēm, sanāks svētdien, 12.janvārī, pl.15, ceturtdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V). Šajā sēdē arī tiks pārrunāti partiju priekšlikumi.

Straujuma jau iepriekš ir norādījusi, ka jaunā valdība turpinās taupības un valsts budžeta saglabāšanas režīmu jeb ceļu uz bezdeficīta budžetu. Viņa arī izteicās, ka jaunajai valdībai būtu jāturpina pašreizējās valdības kurss makroekonomikā un tā nedrīkst izpostīt pieņemto valsts budžetu.

Dalībai darba grupā, kas diskutē par ekonomiku un finansēm, "Vienotība" deleģēja pašreizējo premjeru Valdi Dombrovski, satiksmes ministru Anriju Matīsu, premjera amatam nominēto Laimdotu Straujumu, kā arī Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu.

Reformu partiju šajā darba grupā pārstāv ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica un Jānis Ozoliņš, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Inga Antāne.

No neatkarīgajiem deputātiem darba grupā strādā Jānis Upenieks. Tikmēr nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK šajā darba grupā deleģējusi nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītāju Eināru Cilinski, Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, Saeimas deputātu Romānu Naudiņu, kā arī bijušo ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu.

Ekonomikai un finansēm veltītajā darba grupā Zaļo un zemnieku pārstāvju vadītāja būs deputāte Dana Reizniece-Ozola un tajā strādās arī deputāts Jānis Dūklavs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Koalīcijas līguma veidošanas darba grupā ceturtdien pārrunāta pašreizējā koalīcijas līguma bāze, aģentūrai LETA sacīja Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters. Koalīcijas partneriem tagad jāiesūta savi ierosinājumi, un tos plānots skatīt pirmdien.

Ministru prezidenta amatam nominētā kandidāte Laimdota Straujuma pieļāva iespēju, ka varētu tikt noteikts, cik deputātiem jāatbalsta konkrētais priekšlikums, lai par to būtu panākta vienošanās koalīcijā. Runa ir par 51 deputāta vai lielāka deputātu skaita piekrišanu konkrētam jautājuma risinājumam. Premjera kandidāte pieļāva, ka koalīcijas līgumā netiks veiktas lielas izmaiņas salīdzinājumā ar Valda Dombrovska (V) valdības koalīcijas līgumu.

Kā ziņots, topošās valdības deklarāciju iecerēts veidot četrās darba grupās. Viena darba grupa ir veltīta ekonomikai un finansēm, otra - drošības jautājumiem, trešā - humanitārajiem jautājumiem, bet ceturtā darba grupa paredzēta koalīcijas līguma veidošanai.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Komentāri