Par "Latvijas attīstībai" ģenerālsekretāru ievēlēts bijušais EM valsts sekretārs Juris Pūce, Mixnews.lv

Par "Latvijas attīstībai" ģenerālsekretāru ievēlēts bijušais EM valsts sekretārs Juris Pūce

фото

Politika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 09:32

Par partijas "Latvijas attīstībai" ģenerālsekretāru ievēlēts bijušais Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce, aģentūru LETA informēja partijas komunikācijas konsultante Dagnija Lejiņa.

Pūces pienākums ģenerālsekretāra amatā būs biroja vadīšana ikdienā, gan arī aktīva līdzdalība partijas priekšvēlēšanu kampaņu organizēšanā.

“Esmu lepns būt par šīs partijas biedru, ir liels gandarījums par izrādīto uzticību. Šī partija veidojas kā profesionālu un pieredzējušu cilvēku kompetences centrs, tādēļ mana prioritāte būs biedru iesaistīšana vēl aktīvākā politiskajā darbībā. Es arī līdzdarbošos partijas priekšvēlēšanu kampaņās, lai panāktu mūsu mērķi – pārstāvēt valsts attīstības idejas gan Eiropas parlamentā, gan ar arī Latvijas Saeimā,” pēc ievēlēšanas amatā norādījis Pūce.

Pūce 27.novembrī žurnālistiem paziņoja, ka viņš nolemj atkāpties no EM valsts sekretārs amata. Pūce atkāpies pēc tam, kad atsevišķi politiķi saskatījuši interešu konfliktu faktā, ka viņa sieva vada biedrību "Ascendum", kas dažādiem kultūras, mākslas un izglītības projektiem saņēmusi ziedojumus no būvniekiem. Ekonomikas ministrija pārrauga būvniecības nozari.

Pūce par EM valsts sekretāru kļuva 2010.gadā 8.februārī - laikā, kad ekonomikas ministrs bija Artis Kampars (V). Tolaik pret Pūces apstiprināšanu EM valsts sekretāra amatā iebilda Tautas partija (TP). Neoficiāli TP iebildumi tika saistīti ar Pūces un toreizējā "Jaunā laika" (JL) partijas biedra Edgara Jaunupa draudzību. Pūce un Jaunups bija klasesbiedri Rīgas Āgenskalna ģimnāzijā, vēlāk mācījās vienā kursā Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē un darbojās augstskolas pašpārvaldē, taču 2002.gadā izdarīja atšķirīgu politisko izvēli - Jaunups piedalījās JL dibināšanā, bet Pūce kļuva par Sociāldemokrātu savienības (SDS) biedru.

2003.gadā Pūce absolvējis LU Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu maģistra programmu, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnēs. Savukārt 2005.gadā Pūce ar izcilību ir absolvējis LU Ekonomikas un vadības fakultātes Vadības zinību maģistra programmu, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu vadībzinātnē.

Foto: foto.lu.lv

Komentāri