Barrozu: Par eiro ieviešanu Latvijas iedzīvotāju priekšā gribētu noņemt cepuri, Mixnews.lv

Barrozu: Par eiro ieviešanu Latvijas iedzīvotāju priekšā gribētu noņemt cepuri

фото

Politika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 17:54

Eiro ieviešana Latvijā ir notikusi, tikai pateicoties valsts iestāžu un iedzīvotāju intensīvajam darbam, piektdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) un Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētāju Hermanu Van Rompeju sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

"Latvijas iedzīvotāju priekšā gribētu noņemt savu cepuri," sacīja Barrozu. Tāpat viņš uzteica Latvijas Ministru prezidenta apņēmību un ticību tam, ka eiro Latvijā tiks ieviests, ziņo LETA.

"Viņš saglabāja savu ticību arī grūtos brīžos," piebilda Barrozu, uzsverot, ka pievienošanās eirozonai ir tikai Dombrovska centienu rezultāts.

"Latvijai jāturpina strādāt pie izaugsmes veicināšanas, un Latvijai ar savu pieredzi jādalās arī ar citām Eiropas Savienības valstīm," uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājs. "Latvija pievienojusies eirozonai, ieviešot ne tikai vienoto valūtu, bet nodrošinot, ka šim procesam būs arī ekonomiski un politiski ieguvumi. Eiropas Savienība nav tikai ekonomisks veidojums, to vieno solidaritātes principi un vēlme nodrošināt mieru visā Eiropā," piebilda Barrozu.

Arī Van Rompejs norādīja, ka veiksmīga eiro ieviešana Latvijā ir notikusi, pateicoties Latvijas atbildībai un Dombrovska vadītajam sagatavošanās procesam.

Viņš uzsvēra, ka eiro ieviešana Latvijā notikusi valdības vadītāja, valdības un iedzīvotāju apņēmības rezultātā. Tāpat eiro ieviešana Latvijai dos gan politiskus, gan ekonomiskus ieguvumus.

Kā politiskos ieguvumus viņš minēja Eiropas integrācijas procesu. Ekonomiskais ieguvums ir vienota valūta, kas ir svarīgi, ceļojot eirozonas valstu robežās. "Dalība eirozonā ļaus Latvijai labāk sevi pasargāt no ārējiem faktoriem," teica van Rompejs.

"Latvija pieder Eiropas kodolam, kur tai ir jābūt un vienmēr bijis jābūt," uzsvēra Eiropadomes prezidents.

Savukārt Dombrovskis pastāstīja, ka tikšanās laikā viņš abas amatpersonas informējis par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas pievienošanos eirozonai, un kā notiek pāreja uz eiro. Viņš atzina, ka pāreja notika bez būtiskām problēmām un neērtībām iedzīvotājiem.

Tāpat pārrunāti jautājumi par jauno Eiropas Savienības fondu plānošanas periodu, un viņš amatpersonas informējis par Latvijas vēlmi sarunas ar Eiropas Komisiju īstenot paātrinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt pilnvērtīgu fondu apguvi.

Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Komentāri