Premjers: Ja spējam kļūt par visā ES apbrīnotu valsti, tad mēs spējam jebko (FOTO), Mixnews.lv

Premjers: Ja spējam kļūt par visā ES apbrīnotu valsti, tad mēs spējam jebko (FOTO) (7)

фото

Politika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 18:25

Ja, pārvarot dziļu ekonomisku krīzi, spējam kļūt par valsti, kuru apbrīno visā Eiropas Savienībā (ES), tad mēs spējam jebko, piektdien uzrunā svinīgajā pasākumā, kas veltīts Latvijas iestājai eirozonā, sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Viņš atgādināja, ka Latvija pirms pieciem gadiem piedzīvoja smagāko ekonomisko krīzi ES, tomēr bija viena no pirmajām valstīm, kas spēja sabalansēt ekonomiku un ielikt pamatus ilgtspējīgai attīstībai, ziņo LETA.

фото

фото

Tagad, atrodoties starp visstraujāk augošajām ekonomikām ES, piecu gadu laikā Latvija no valsts ar vislielāko budžeta deficītu ir kļuvusi par eirozonas paraugu.

"Šie sasniegumi ir apliecinājums mūsu varēšanai. Ja mēs spējam dažu gadu laikā no valsts ar visdziļāko krīzi ES, kļūt par valsti, kuru apbrīno visā ES, tad mēs spējam jebko - sasniegt izcilību izglītības jomā, likt inovācijām kalpot par ekonomikas motoru un izveidot profesionālāko valsts pārvaldi ES," pauda premjers.

фото

фото

Latvijai ceļš uz eiro nav bijis viegls, atzina valdības vadītājs. Viņš arī uzrunā pieminēja latu kā identitātes simbolu, kas nereti bijis arī iemesls, kāpēc iedzīvotājiem pāreja uz eiro nav šķitusi tik viennozīmīga. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem lats asociējas ar neatkarības atgūšanu, stabilitāti un ceļu uz sabiedrības labklājību, viņš klāstīja.

Vienlaikus gan viņš uzsvēra, ka Latvija savu identitāti nodefinēja uzreiz pēc neatkarības atjaunošanas, nosakot kursu uz iestāšanos ES. "Tagad Latvijas neatkarības simboli - Latvijas ģerbonis un arī Milda, ir redzami uz jaunajām eirocentu un eiro monētām. Monētām, kuras lieto vairāk nekā 330 miljoni eirozonas valstu iedzīvotāju," uzsvēra Dombrovskis.

фото

фото

Jāatceras, ka eiro, tāpat kā lats, nenodrošinās Latvijai labklājību. Premjers pauda pārliecību, ka ceļš uz visas Eiropas un katras ES dalībvalsts labklājību ir caur atbildīgu fiskālo politiku un valsts konkurētspēju. Viņš norādīja, ka eirozonā ir gan valstis, kas ir starp pasaules konkurētspējīgākajām ekonomikām, gan arī valstis, kas cīnās ar nopietnām ekonomiskajām problēmām.

Viņaprāt, šādas atšķirības parāda, ka eiro var būt svira attīstībai tikai gadījumā, ja to spēj prasmīgi izmantot. "Tieši mūsu spēja īstenot atbildīgu makroekonomisko politiku noteiks to, kā mēs izmantosim eiro sniegtās iespējas," viņš noteica.

Uzrunas noslēgumā premjers pateicās visiem, kas ticēja, palīdzēja un atbalstīja Latvijas ceļu uz eiro. Viņš pateicās gan partneriem ES, gan arī Latvijas amatpersonām, arī nevalstiskajam sektoram. Tāpat viņš izteica pateicību Latvijas tautai, kas krīzes pārvarēšanas posmā spēja saliedēties, mobilizēties, lai atjaunotu valsts izaugsmi.

"Varam droši teikt, ka, pievienojoties eiro, Latvija ir augusi, kļuvusi stiprāka, drošāka un stabilāka. Pēdējos piecos gados esam paveikuši daudz, tomēr nevaram dusēt uz lauriem - arī turpmākos gadus būs jāstrādā tikpat intensīvi un mērķtiecīgi, lai sasniegtu nākamo mērķi - Latviju kā labklājības valsti," teica premjers.

Latvija 1.janvārī pievienojās eirozonai, nomainot latus pret ES vienoto valūtu eiro.

Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Komentāri 7
okpirms 5 gadiem
Panaakumi izgliitiibaa - ubaga algas skolotaajiem un taada izgliitiibas siteema, kura bernudarza berniem maca par homoseksualismu?! Zer god...
okpirms 5 gadiem
Panaakumi izgliitiibaa - ubaga algas skolotaajiem un taada izgliitiibas siteema, kura bernudarza berniem maca par homoseksualismu?! Zer god...
okpirms 5 gadiem
Panaakumi izgliitiibaa - ubaga algas skolotaajiem un taada izgliitiibas siteema, kura bernudarza berniem maca par homoseksualismu?! Zer god...