Vilks piekritis turpināt darbu lielā sabiedrības atbalsta dēļ, Mixnews.lv

Vilks piekritis turpināt darbu lielā sabiedrības atbalsta dēļ

фото

Politika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 20:03

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) pieņēmis uzaicinājumu turpināt darbu jaunajā valdībā, jo sajutis lielu atbalstu no sabiedrības, ziņo LETA.

Vilks atzina, ka pēdējā laikā ir sajutis lielu atbalstu no sabiedrības un kolēģiem, kas pēdējās dienās licis izšķirties par labu uzaicinājumam.

Viņam aicinājumu turpināt ministra darbu jaunajā valdībā izteica gan nominētā premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V), gan arī pašreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Tāpat viņš šādu lēmumu pieņēmis, jo redzējis, ka jaunajā valdībā strādās vairāki jau esošie ministri un profesionāli cilvēki. Sākotnēji nosauktie potenciālie ministru amatu kandidāti viņam radījuši bažas, vai būs iespējams sastrādāties.

"Es jau no paša sākuma esmu teicis, ka vēlos turpināt darbu, un no saviem vārdiem neesmu atteicies," atklāja Vilks. Viņaprāt, ir ļoti svarīgi, ka jaunajā valdībā turpinās pēctecība. Tas ir svarīgi arī no starptautiskā viedokļa, uzskata ministrs.

Viņš arī ir pārliecināts, ka jaunajā valdībā varēja turpināt darbu visi iepriekšējie ministri, vien aizpildot tukšās ministru vietas.

Savukārt Straujuma uzsvēra, ka Vilka lēmumu vērtē ļoti pozitīvi, jo tas jaunajai valdībai dos stabilitāti. "Es ļoti cienu Vilka kungu, un ir ļoti svarīgi, ka tik atzīts ministrs turpina darbu," teica Straujuma.

Vilks savai partijai apliecinājis, ka gatavs turpināt savu politisko darbību "Vienotības" sastāvā, kā arī kandidēs rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, ziņo Latvijas Televīzija.

"Vienotība" ministriem tika izvirzījusi prasību kandidēt gaidāmajās vēlēšanās, ko Vilks līdz šim noraidījis. Tomēr piektdien finanšu ministrs savai partijai esot apgalvojis, ka Saeimas vēlēšanās tomēr kandidēs. Līdz ar to secināms, ka Vilks savu ministra krēslu varētu saglabāt.

Iepriekš, kad parādījās ziņas, ka finanšu ministrs nav piesaistīts valdības deklarācijas veidošanai, Vilks sarūgtinājumu pauda sociālajā tīklā "Twitter".

"Vilks savu izdarījis, vilks var iet! Paldies profesionālākajam un godprātīgākajam Ministru kabinetam atjaunotajā Latvijā!" savā tvitera kontā rakstīja finanšu ministrs. Viņš pauda arī viedokli, ka demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) un ministri "būtu spējuši paveikt vairāk, ja nebūtu tik daudz pagātnē sastrādātā jālabo". "Tagad pamati ir ielikti, sagraut būs grūti," rakstīja Vilks.

Foto: mixnews.lv

Komentāri