Rimšēvičs vēlētos, lai Latvija eirozonā spēlētu tikpat virtuozi kā Šimkus klavieres, Mixnews.lv

Rimšēvičs vēlētos, lai Latvija eirozonā spēlētu tikpat virtuozi kā Šimkus klavieres

фото

Politika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 21:25

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs vēlētos, lai Latvija nākotnē eirozonā spēlētu tikpat virtuozi, kā to dara pianists Vestards Šimkus, ziņo LETA.

"Es vēlētos, lai Latvija nebūtu vairs jauna, bikla, trausla un bailīga," piektdien Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) rīkotajā pieņemšanā par godu eiro ieviešanai Latvijā sacīja Rimšēvičs.

Viņš atgādināja, ka Latvija ir izgājusi cauri smagai krīzei, mācījusies no savām kļūdām. Tāpat nereti tiek dzirdēts, ka daudzi cilvēki baidās no tā, ka Latvijai būs jāiegulda savi līdzekļi, sniedzot palīdzību kādai citai valstij, kas nonākusi finanšu grūtībās.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu gan uzsvēra, ka situācija patlaban ir daudz stabilāka nekā agrāk. Latvijas piemērs norāda uz to, ka pastāv pietiekošs pamats cerībai un ticībai.

Savukārt Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs uzsvēra, ka ir nepieciešams pabeigt veidot ekonomisko un monetāro savienību, kur pirmais elements ir banku savienība. Vienlaikus visām valstīm nepieciešams veikt strukturālās reformas, lai tās nenonāktu finanšu grūtībās.

Latvija 1.janvārī pievienojās eirozonai, ieviešot eirozonas vienoto valūtu eiro.

Komentāri