Straujuma nav noskaņota mainīt ministru portfeļu piedāvājumu partijām, Mixnews.lv

Straujuma nav noskaņota mainīt ministru portfeļu piedāvājumu partijām

фото

Politika | 2014. gada 12. janvārī plkst. 20:01

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) nav noskaņota mainīt ministru portfeļu piedāvājumu partijām, ar kuru nav apmierināta Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Straujuma svētdien TV3 atzina, ka nav plānojusi mainīt piedāvājumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību uzticēt nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK). Politiķe atzīmēja, ka pašlaik trīs no potenciālajiem koalīcijas partneriem ar piedāvājumu ir apmierināti, bet ar ZZS sarunas tiks turpinātas. Vaicāta, vai šādos apstākļos varētu tapt valdība bez ZZS, Straujuma teica, ka varianti var būt dažādi, tomēr labākais būtu, ja valdībā iekļautos visi pašreizējie sarunu partneri.

Topošās koalīcijas partneri jau esot vienojušies valdības deklarācijā ierakstīt, ka Straujumas valdības laikā mēģinās rast risinājumu domstarpībām par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Latvijā. Straujuma uzskata, ka atļaujas būtu jāsaglabā, bet par ieguldījumiem ekonomikā, kas dod darba vietas, savukārt atļauju izsniegšana par nekustamo īpašumu pirkumiem pakāpeniski būtu jāpārtrauc.

Savukārt Eiropas Savienības fondu sadales prioritātēs izmaiņas netiek plānotas, jo konceptuālu izmaiņu veikšana nozīmētu atlikt šīs naudas apgūšanu par gadu vai diviem, ko Latvija nevar atļauties. Pārskatīt Eiropas fondu prioritātes ir mudinājis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Topošās koalīcijas partijas diskusijas par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā turpinās rīt, kad sniegs savu viedokli par Straujumas otro piedāvājumu ministriju sadalei.

Saskaņā ar šo piedāvājumu Reformu partija (RP) saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās ministrijas VARAM vadība tiktu VL-TB/LNNK. RP šādu piedāvājumu vērtē kā likumsakarīgu un nevēlas izmaiņas ministriju sadalījumā.

Runājot par iespējamajām RP ministru kandidatūrām jaunajā valdībā, partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters iepriekš norādīja, ka viņam nav jāizdomā nekas jauns, jo ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) savās jomās esot labi strādājuši un no sabiedrības puses novērtēti kā profesionāļi.

ZZS saskaņā ar Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. ZZS rīt pieņems lēmumu saistībā ar šo piedāvājumu. ZZS varētu nepiekrist ministru amatu sadalījumam jaunajā valdībā, ja politiskajam spēkam netiks piešķirts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra postenis, paužot savu personīgo viedokli, aģentūrai LETA iepriekš sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis. Viņš uzskata, ka labs risinājums būtu, ja ZZS vadītu VARAM, VL-TB/LNNK vadītu Ekonomikas ministriju un Reformu partija turpinātu darbu Izglītības un zinātnes ministrijā.

Savukārt VL-TB/LNNK bez VARAM piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā. LM parlamentārā sekretāra amata piedāvāšana ir atbilstoša arī VL-TB/LNNK ieinteresētībai demogrāfijas jautājumos. Nacionālo apvienību apmierina patlaban piedāvātais modelis atbildības sfēru sadalei jaunajā valdībā, tomēr nacionālā apvienība būtu gatava diskutēt arī par citiem modeļiem.

Savukārt partija "Vienotība" saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto "Olšteina sešinieku".

Foto: Zemkopības ministrija

Komentāri