Reģionu alianse piedāvājusi Bondaram gaidāmajās vēlēšanās kļūt par premjera amata kandidātu, Mixnews.lv

Reģionu alianse piedāvājusi Bondaram gaidāmajās vēlēšanās kļūt par premjera amata kandidātu

фото

Politika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 16:08

Partija "Reģionu alianse" uzrunājusi bijušo Valsts prezidenta kancelejas vadītāju Mārtiņu Bondaru iestāties partijā un kļūt par tās premjera amata kandidātu, aģentūrai LETA pastāstīja partijas līderis un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Ence norādīja, ka Bondars "Reģionu aliansi" konsultē partijas programmas izstrādē, tāpēc ir notikušas sarunas arī par viņa iestāšanos partijā. "Piedāvājām viņam šādu iespēju, - ja viņš mums palīdz, varbūt grib [stāties partijā]," norādīja partijas vadītājs. Bondars pagaidām atbildi uz šo piedāvājumu nav sniedzis.

"Reģionu aliansē" pagaidām par potenciālajiem premjera amata kandidātiem oficiāli netiekot spriests, jo vispirms partija vēlas saņemt skaidru atbildi no citām reģionālajām partijām - Ogres, Valmieras, Kuldīgas, Talsiem - par iespējamo vienošanos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās startēt kopīgi.

Gan Bondara, gan reģionālo partiju atbildes "Reģionu alianse" cer sagaidīt līdz mēneša beigām, norādīja Ence.

Jau ziņots, ka šā gada vasarā Bondars aktīvi piedalījies arī ekspremjera Einara Repšes vadītās biedrības "Latvijas attīstībai" diskusijās un reklāmās, taču šo darbošanos Bondars komentēja kā "sabiedrisku darbu" un norādīja, ka pats nav iestājies biedrībā "Latvijas attīstībai" un neplāno to darīt. Sabiedriskais darbs esot arī viņa dalība organizācijā "Ekonomistu apvienība 2010", kas nodarbojas ar makroekonomikas jautājumiem un kurā Bondars ir biedrs un valdes loceklis.

"Reģionālā alianse" iecerējusi izveidot reģionālo partiju apvienību, lai veicinātu reģionālo politisko spēku apvienošanos un kopīgi startētu 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā. Šo ieceri atbalsta Vidzemes partija, bet citi potenciālie sadarbības partneri oficiālu apstiprinājumu vēl nav snieguši.

Komentāri