ZZS devusi neformālu piekrišanu uzņemties Aizsardzības ministrijas vadību, Mixnews.lv

ZZS devusi neformālu piekrišanu uzņemties Aizsardzības ministrijas vadību

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 09:06

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu piekrist "Vienotības" piedāvājumam Izglītības un zinātnes ministrijas vietā uzņemties Aizsardzības ministrijas vadīšanu.

LNT raidījumam "900 sekundes" Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) atzina, ka jau pirmdien pēc "Vienotības" valdes sēdes ZZS esot sniedzis neformālu piekrišanu tam, ka tā varētu piekrist "Vienotības" piedāvājumam.

Jau ziņots, ka partijas "Vienotība" pārstāvji valdības ēkā tiekas ar ZZS, lai diskutētu par jaunās valdības izveidi.

ZZS pārstāvji pirmdien informēja Straujumu, ka ZZS jaunajā valdībā neuzņemsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadību. ZZS savu lēmumu pamatojusi ar to, ka IZM būtu jāvada profesionālim, kāda tās rindās pašlaik neesot.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis žurnālistiem skaidroja, ka šī politiskā spēka pārstāvji konsultējās ar sociālajiem partneriem par iespējamo ministra amata kandidātu. Sarunās kā labākie potenciālie ministru amata kandidāti tika minēti pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) un bijusī ministre Ina Druviete (V), akcentēja Brigmanis.

Brigmanis arī pauda, ka gaidīs Straujumas piedāvājumu iespējamam risinājumam.

"Vienotības" valde pirmdien vakarā notikušajā sēdē izskatīja dažādus risinājumus situācijai saistībā ar valdības veidošanu, kā vienu no variantiem vērtējot iespēju atteikties no Aizsardzības ministrijas vadīšanas, piedāvājot to ZZS, un virzīt savu izglītības un zinātnes ministru.

Tikmēr citi potenciālie valdības partneri - RP un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - jau pauduši atbalstu iepriekš izteiktajam Straujumas piedāvājumam par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters pēc sanāksmes sacīja, ka ZZS jānonāk līdz atbildei, vai galu galā šis politiskais spēks ir gatavs iesaistīties koalīcijas darbā. Taujāts par iespējamiem ZZS rīcības motīviem, Demiters pauda, ka "šeit jau nav nekādu minējumu", jo ZZS pārstāvji jau pauduši, ka vēlas vadīt gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), gan Zemkopības ministriju.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sociālajā tīklā "twitter.com", paužot personīgo viedokli, raksta: "Ja jaunās koalīcijas partijas vienotos par skolu pilnīgu pāreju uz valsts valodu, tad VL-TB/LNNK varētu ņemt IZM VARAM vietā." Līdz šim topošās koalīcijas pārstāvji norādīja, ka viņiem ir atšķirīgi viedokļi jautājumā par pilnīgu pāreju uz latviešu valodu skolās, tāpēc tas būtu jārisina pēc Saeimas vēlēšanām.

Saskaņā ar Straujumas iepriekš izteikto piedāvājumu ZZS jaunajā valdībā tiktu IZM, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats VARAM.

Savukārt RP saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās par to, ka VARAM vadība tiktu nacionālajai apvienībai.

VL-TB/LNNK bez VARAM piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Foto: Prezidenta kanceleja

Komentāri