Dombrovskis: Partijām ir tendence izvairīties no atbildības par smagām nozarēm, Mixnews.lv

Dombrovskis: Partijām ir tendence izvairīties no atbildības par smagām nozarēm

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 09:28

Valdības veidošanas sarunās iezīmējas partiju tendence izvairīties no atbildības uzņemšanās par smagām nozarēm - Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, aizbildinoties ar kompetences trūkumu, LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Ja netiks panākts kompromiss, "Vienotība" ir gatava uzņemties atbildību par šo nozaru ministriju vadību, sacīja premjers.

Pašlaik uzstādījums par plaši labēji centriskas koalīcijas izveidošanu ir spēkā, tāpēc turpinās sarunas ar visām uzrunātajām partijām. Vislielākās diskusijas un domstarpības pašlaik ir ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), - no "Vienotības" puses šāda piedāvājuma nav, sacīja Dombrovskis.

Pēc Dombrovska teiktā, ņemot vērā līdzšinējās valdības pieredzi un ministriju sadalījumu, kad Nacionālā apvienība koalīcijā jutās kā jaunākais brālis, liecina, ka ir jāņem vērā ministriju sadalījuma proporcionalitāte pēc partijām. Vispirms jāpanāk vienošanās par ministriju sadalījumu, pēc tam varēs sākt sarunas par konkrētiem ministru kandidātiem.

Komentējot "Vienotības" lēmumu piedāvāt ZZS Izglītības un zinātnes ministrijas vietā uzņemties Aizsardzības ministrijas vadīšanu, Dombrovskis norādīja, - "ir skaidrs, ka "Vienotība" nevar saglabāt visus līdzšinējos ministru amatus, tās ir valdes lēmums, arī [aizsardzības ministrs Atis] Pabriks piedalījās šajā valdes sēdē", tāpēc neesot skaidra viņa neizpratne par šādu lēmumu.

Komentāri