ZZS sola sniegt atbildi par piedāvājumu uzņemties AM vadību, Mixnews.lv

ZZS sola sniegt atbildi par piedāvājumu uzņemties AM vadību

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 10:02

"Vienotība" otrdien piedāvājusi Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) uzņemties atbildību par Aizsardzības ministriju (AM), apmaiņā pret iepriekš piedāvāto Izglītības un zinātnes ministriju, tomēr otrdien notikušās abu partiju konsultācijas noslēgušās ar ZZS vēlmi vēl apdomāt šo piedāvājumu un atbildi sniegt šīs dienas laikā, ziņo LETA.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās ar "Vienotības" pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka šis piedāvājums uzņemties atbildību par AM tiks izsvērts un šīs dienas laikā tiks sniegta atbilde.

Brigmanis skaidroja, ka šis jautājums jāapspriež ZZS ietilpstošajās partijās. Ja būs pozitīvs lēmums par AM, tad šodien būs zināms arī kandidāts ministra amatam. Taujāts, vai AM vadību varētu uzņemties deputāts Raimonds Vējonis, Brigmanis atbildēja: "Arī varētu būt." Ja Vējonis tiktu virzīts ministra amatam, viņam nebūtu nepieciešama "iešūpošanās", akcentēja ZZS politiķis.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka Latvijas Zemnieku savienības padomes sēde vakar pieņēma vienbalsīgu lēmumu strādāt valdībā un aicina arī pārējos apvienības kolēģus "nolikt pie malas dažādas ambīcijas" un konstruktīvi pieiet valdības veidošanai.

ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis aģentūrai LETA pauda, ka lēmums saistībā ar jautājumu par aizsardzības ministra amatu varētu tikt pieņemts vai nu šovakar, vai trešdien no rīta. Pagaidām vēl neesot noteikts laiks, kad par šo lietu varētu spriest ZZS valde.

Lai gan pirms abu partiju konsultācijas Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka ZZS varētu piekrist "Vienotības" piedāvājumam, jo jau vakar pēc "Vienotības" valdes sēdes ZZS esot sniedzis neformālu piekrišanu tam, ka ZZS varētu piekrist.

Jau ziņots, ZZS pārstāvji pirmdien informēja Straujumu, ka ZZS jaunajā valdībā neuzņemsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadību. ZZS savu lēmumu pamatojusi ar to, ka IZM būtu jāvada profesionālim, kāda tās rindās pašlaik neesot.

Komentāri