Silenieks: LZP prioritāte ir VARAM, bet teorētiski nav izslēgta AM vadīšana, Mixnews.lv

Silenieks: LZP prioritāte ir VARAM, bet teorētiski nav izslēgta AM vadīšana

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 13:14

Latvijas Zaļās partijas (LZP) prioritāte joprojām ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra postenis, taču teorētiski nav izslēgta iespēja, ka tā vietā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kļūst atbildīga par Aizsardzības ministrijas (AM) vadīšanu, aģentūrai LETA atzina LZP līdzpriekšsēdētājs un ZZS valdes loceklis Viesturs Silenieks.

Politiķis arī norādīja, ka nevēlas vērtēt teorētiskas iespējas, tomēr viņš neizslēdza varbūtību vadīt AM, jo politikā vienmēr ir iespējami dažādi scenāriji, kurus nevar uzreiz atmest.

Viņš gan uzsvēra, ka par "Vienotības" priekšlikumu lēmums jāpieņem ZZS valdē. Tāpat tas jāizdiskutē LZP valdē un vēl jāuzzina, vai tas ir pēdējais piedāvājums. Ja kādu apstākļu dēļ šis priekšlikums vairs nebūs spēkā, tad varēs atgriezties pie jautājuma par VARAM vadību, skaidroja Silenieks. Iespējamais kandidāts aizsardzības ministra amatam būtu jāmeklē ar pieredzi šajā sfērā, piebilda politiķis.

LZP nevēlas, lai tās vēlme pēc VARAM ministra amata tiktu uztverta kā ultimāts un ka viņu paustā pozīcija traucētu izveidot plašu centriski labēju partiju valdību, aģentūrai LETA sacīja LZP valdes priekšsēdētājs un ZZS valdes loceklis Edgars Tavars. Otrdien LZP valdei gan vēl jāvienojas, vai aizsardzības ministra amata ieņemšanu izskatīt kā iespējamu variantu.

Tavars arī skaidroja, ka atlikušajos mēnešos būtu loģiski, ja, piemēram, "Vienotības" deputāte Ina Druviete uzņemtos izglītības un zinātnes ministra amatu. Situācijā, kad skolotājiem būs nepieciešams atalgojuma pieaugums, ir loģiski, ka ministrs nāktu no partijas, kurai ir premjers un finanšu ministrs, nevis no ZZS, kura balsojusi pret 2014.gada budžeta pieņemšanu. Kā ziņots, "Vienotība" šodien piedāvājusi ZZS uzņemties atbildību par AM, apmaiņā pret iepriekš piedāvāto Izglītības un zinātnes ministriju, tomēr šorīt notikušās abu partiju konsultācijas noslēgušās ar ZZS vēlmi vēl apdomāt šo piedāvājumu un atbildi sniegt šīs dienas laikā.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās ar "Vienotības" pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka šis piedāvājums uzņemties atbildību par AM tiks izsvērts un šīs dienas laikā tiks sniegta atbilde.

Lai gan otrdien no rīta pirms abu partiju konsultācijas Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka ZZS varētu piekrist "Vienotības" piedāvājumam, jo jau vakar pēc "Vienotības" valdes sēdes ZZS esot sniedzis neformālu piekrišanu tam.

Jau ziņots, ZZS pārstāvji pirmdien informēja Straujumu, ka ZZS jaunajā valdībā neuzņemsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadību. ZZS savu lēmumu pamatojusi ar to, ka IZM būtu jāvada profesionālim, kāda tās rindās pašlaik neesot.

"Vienotības" valde pirmdien vakarā notikušajā sēdē izskatīja dažādus risinājumus situācijai saistībā ar valdības veidošanu, kā vienu no variantiem vērtējot iespēju atteikties no Aizsardzības ministrijas vadīšanas, piedāvājot to ZZS, un virzīt savu izglītības un zinātnes ministru.

Tikmēr citi potenciālie valdības partneri - Reformu partija un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - jau pauduši atbalstu iepriekš izteiktajam Straujumas piedāvājumam par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Saskaņā ar Straujumas iepriekš izteikto piedāvājumu ZZS jaunajā valdībā tiktu IZM, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats VARAM.

Komentāri