Streļčenoks atkārtoti uzsaka darbu savai vietniecei Strīķei (Papildināts), Mixnews.lv

Streļčenoks atkārtoti uzsaka darbu savai vietniecei Strīķei (Papildināts)

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 16:46

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks otrdien atkārtoti uzteicis darbu savai vietniecei Jutai Strīķei un atbrīvojis viņu no ieņemamā amata sakarā ar to, ka viņa ir zaudējusi darba devēja uzticību, ziņo LETA.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatēja, ka Streļčenoka lēmums ir prettiesisks.

Šādu lēmumu Streļčenoks pieņēmis, ņemot vērā to, ka Strīķe savā darbībā ilglaicīgi un sistemātiski bija pieļāvusi normatīvo aktu un pārvaldes principu pārkāpumus, neizpildot iestādes vadītāja rīkojumus un darba uzdevumus vai izpildot tos pretēji iestādes vadītāja norādēm.

Strīķe ilglaicīgi nav izpildījusi iestādes vadītāja rīkojumus par informācijas sniegšanu un sistemātiski nav sniegusi informāciju vai sniegusi nepilnīgu informāciju iestādes vadītājam par krimināllietu un operatīvās uzskaites lietu virzību.

Kā uzskata KNAB priekšnieks, atsevišķos gadījumos Strīķe pārkāpusi savas amata pilnvaras, arī jautājumos, kas saistīti ar iestādē noteikto informācijas aprites kārtību, tai skaitā informācijas izplatīšanu plašsaziņas līdzekļiem un informācijas izplatīšanu iestādes vārdā citām institūcijām un amatpersonām. Strīķe neesot novērsusi pārkāpumus savā darbībā un neesot izpildījusi darba uzdevumus pat pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem.

Strīķes pārkāpumu ilglaicīgais raksturs, sistemātiskums un viņas regulāra nereaģēšana uz iestādes vadītāja aizrādījumiem par pārkāpumu nepieļaujamību liecinot par Strīķes apzinātu vēlmi nepildīt iestādes vadītāja rīkojumus un darba uzdevumus, neievērojot hierarhiski augstākas amatpersonas rīkojumus un pat rīkojoties pretēji tiem, tādējādi faktiski traucējot iestādes vadītājam pildīt viņa amata funkcijas un padarot par neiespējamu turpināt sadarbību ar viņu, norāda KNAB.

"Strīķes pārkāpumi un viņas subjektīvā attieksme pret notiekošu, neizrādot ne mazāko vēlmi uzlabot savas prasmes un novērst pārkāpumus, mazināja manu kā iestādes vadītāja uzticēšanos viņai un bija pamats tam, lai šodien es kā Strīķes darba devējs viņai uzteiktu darbu, atbrīvojot viņu no ieņemamā amata sakarā ar to, ka viņa ir zaudējusi manu kā darba devēja uzticību," norāda Streļčenoks.

Patlaban Streļčenokam kā iestādes vadītājam esot būtiski nodrošināt to, lai birojs turpinātu strādāt, vienlaicīgi nodrošinot to, ka tiek novērsti un pārtraukti tie pārkāpumi un to kaitīgās sekas, kurus radījusi Strīķes ilgstošā prettiesiskā rīcība.

Komentāri