ZZS piekrīt piedāvātajam valdības amatu sadalījumam, Mixnews.lv

ZZS piekrīt piedāvātajam valdības amatu sadalījumam

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 18:32

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēmusi piekrist piedāvātajam amatu sadalījumam topošajā valdībā, kas paredz savienībai ieņemt arī aizsardzības ministra posteni, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka pagaidām par ministru personālijām vēl nav izlemts.

Augulis pieļāva, ka arī trešdien pl.14:00 paredzētajā frakcijas sēdē par konkrētām personām ministru amatiem vēl netiks lemts. Jāņem vērā, ka Straujuma pieņemšot gala lēmumu par personālijām.

Pašlaik ir jākoncentrējas uz darbu pie valdības deklarācijas veidošanas, piebilda politiķis.

Saskaņā ar Ministru prezidenta amatam nominētās kandidātes Laimdotas Straujumas piedāvājumu ZZS pienākas arī zemkopības ministra un labklājības ministra postenis.

Augulis par ZZS lēmumu otrdien jau informējis Straujumu, apliecināja Ministru prezidenta amata kandidāte.

Latvijas Zaļā partija (LZP), saņemot no partijas "Vienotība" uzaicinājumu uzņemties atbildību par Aizsardzības ministriju, pauž gatavību ieņemt šo posteni un aizsardzības ministra amatam deleģē LZP premjerministra amata kandidātu Raimondu Vējoni, paziņojumā norāda partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

"LZP rēķinās ar to, ka valdību veidojošās partijas "Vienotība" prioritāte ir cieša sadarbība ar "Reformu partiju", kura mums neizprotamu iemeslu dēļ ultimatīvi iebilst pret Zaļās partijas kandidāta izvirzīšanu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam. Mēs apzināmies, ka līdz ar to Laimdotas Straujumas valdības veidošana varētu nonākt strupceļā," norāda Tavars.

LZP uzskata, ka Vējonis, pateicoties lielajai pieredzei valdības darbā, var ne tikai godprātīgi vadīt uzticēto ministriju, nodrošinot pēctecīgu valsts aizsardzības politikas realizēšanu, bet arī sekot Ministru kabineta lēmumu atbilstībai Zaļās partijas programmatiskajām nostādnēm, tostarp arī LZP prioritārajā vides jomā, teikts politiskā spēka paziņojumā.

Atgādinām, ka topošās koalīcijas pārstāvji strādā pie valdības deklarācijas un koalīcijas līguma izveides. Kā pēdējā vai viena no pēdējām neatrisinātajām lietām jautājumā par amatu sadali jaunajā valdībā ir ZZS izšķiršanās par aizsardzības ministra amatu.

Pieļaujams, ka arī ZZS kopējā pozīcija būs labvēlīga lēmumam par aizsardzības ministra amata ieņemšanu, jo Latvijas Zemnieku savienība jau paudusi atbalstu iešanai valdībā.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri