Pabriks vēlas startēt EP vēlēšanās un Vējonim novēl atrast draugus NATO struktūrās, Mixnews.lv

Pabriks vēlas startēt EP vēlēšanās un Vējonim novēl atrast draugus NATO struktūrās

фото

Politika | 2014. gada 14. janvārī plkst. 20:04

Demisionējošās valdības aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) savam iespējamam pēctecim Raimondam Vējonim (LZP) novēl atrast draugus NATO struktūrās, savukārt viņš pats plāno startēt pavasarī gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ziņo LETA.

Pabriks atturējās vērtēt Vējoņa kandidatūru aizsardzības ministra amatam, jo tas būtu jādara sabiedrībai, starptautiskajiem partneriem un bruņotajiem spēkiem.

Apstiprināšanas gadījumā Pabriks lūgs Vējonim nepazaudēt Aizsardzības ministrijas iepriekš noteiktās prioritātes, proti, NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos izveidošanu, Kājnieku brigādes mehanizācijas attīstīšanu un Latvijas gaisa telpas drošības veidošanu.

"Pats galvenais, taču nezinu, kā viņam tas izdosies, ņemot vērā, no kuras partijas nāk, - turpināt cīnīties par pieaugošu aizsardzības nozares budžetu, jo tas ir valsts un starptautisko sabiedroto interesēs. Protams, es viņam novēlu pēc iespējas ātrāk izveidot savu draugu loku NATO un ES iekšienē, jo tas lielā mērā noteiks viņa veiksmes vai neveiksmes," uzsvēra Pabriks.

Attiecībā uz saviem nākotnes plāniem Pabriks norādīja, ka pašreizējā situācijā, "gribot vai negribot, nekas cits neatliek, kā startēt pavasarī paredzētajās Eiroparlamenta vēlēšanās". Pabriks cer, ka partijas vadība neliegs viņam to darīt.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas Zaļā partija (LZP), saņemot no partijas "Vienotība" uzaicinājumu uzņemties atbildību par Aizsardzības ministriju, paudusi gatavību ieņemt šo posteni un aizsardzības ministra amatam deleģē LZP premjerministra amata kandidātu Raimondu Vējoni.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēmusi piekrist piedāvātajam amatu sadalījumam topošajā valdībā, kas paredz savienībai ieņemt arī aizsardzības ministra posteni, sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Komentāri