Cilinskis: Šogad jāiezīmē soļi uz izmaiņām nodokļu sistēmā, Mixnews.lv

Cilinskis: Šogad jāiezīmē soļi uz izmaiņām nodokļu sistēmā

фото

Politika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 11:43

Laimdotas Straujumas (V) vadītās valdības laikā nodokļu sistēma radikāli netiks mainīta, tomēr šogad jāiezīmē soļi uz izmaiņām, lai mazinātu sabiedrības nevienlīdzību un stimulētu ekonomisko aktivitāti reģionos, intervijā "Rietumu Radio" sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" -"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.

"Palielinot ar nodokļiem neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādībā esošajiem bērniem, mēs virzāmies nodokļu progresivitātes virzienā," sacīja Cilinskis.

Viņš arī norāda, ka ļoti svarīgi būtu izstrādāt jaunu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu, kas būtu labvēlīgāka reģionu attīstībai.

"Pašreizējā finanšu izlīdzināšanas sistēma, kas balstīta tikai uz iedzīvotāju ienākuma nodokli, neveicina attīstību reģionos. Varētu paskatīties, vai sistēmu nevar paplašināt," sacīja Cilinskis.

"Mēs gribētu strauji pieiet šai lietai."

Jaunās sistēmas izveidē tiktu iesaistīta Latvijas Pašvaldību savienība, Finanšu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Lielo pilsētu apvienība, kura arī nākusi ar šādu iniciatīvu pie valdības veidotājiem, sacīja Cilinskis.

"Visiem ir skaidrs, ka esošā sistēma, kas pastāv nu jau gadus desmit, būtu jāmaina," sacīja Cilinskis, pagaidām neminot konkrētus risinājumus.

Cilinskis vēlētos jauno pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu izveidot vēl līdz rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, taču minimālais uzdevums būtu to piedāvāt nākamā gada budžeta paketē.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Cilinskis varētu kļūt par jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru. Šādu iespēju intervijā "Rietumu Radio" atzina pats Cilinskis, taču norādīja, ka galīgais lēmums par ministru amata kandidātiem tiks pieņemts šodien frakcijas sēdē.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri