NA par ministru amatu kandidātiem lemšot ceturtdien, Mixnews.lv

NA par ministru amatu kandidātiem lemšot ceturtdien

фото

Politika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 18:04

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK ceturtdien, 16.janvārī, frakcijas un valdes sēdē plāno lemt par ministru kandidātiem jaunajā valdībā, ziņo LETA.

VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis norādīja, ka trešdien lēmumi par ministru kandidātiem netiks pieņemti. Viņš apliecināja, ka tieslietu ministra amatam varētu tikt vērtēti vairāki kandidāti - gan Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, gan VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītāja Baiba Broka.

Pēc Cilinska domām, tas, ka Lazdovskis neplāno iestāties partijā, nevarētu būt šķērslis viņu virzīt tieslietu ministra amatam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam varētu virzīt pašu Cilinski, tomēr viņš neizslēdz, ka varētu būt vēl citas kandidatūras. Jautājumu nav par nākamo kultūras ministru - arī jaunajā valdībā partija šos pienākumus nolēmusi deleģēt Dacei Melbārdei.

Paredzēts, ka ceturtdien nacionālās apvienības frakcija un valde uzklausīs potenciālo kandidātu redzējumu un pieņems lēmumu šajā jautājumā.

Tikmēr trešdien nacionālās apvienības frakcijas sēdē piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, lai sniegtu savu viedokli par nozares būtiskākajiem jautājumiem, kas būtu jārisina jaunajam ministram.

VL-TB/LNNK jaunajā valdībā uzticēta atbildība par Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī Kultūras ministriju.

Ministru kabineta sastāvs vēl būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Komentāri