Straujuma vēl neatbild, vai Pavļuts varēs saglabāt amatu jaunajā valdībā, Mixnews.lv

Straujuma vēl neatbild, vai Pavļuts varēs saglabāt amatu jaunajā valdībā (1)

фото

Politika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 19:35

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) pēc sarunas ar pašreizējo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu vēl nesniedza skaidru atbildi, vai viņš varēs saglabāt amatu jaunajā valdībā, ziņo LETA.

Straujuma norādīja, ka vispirms jāsagaida, kad "Reformu partijas" (RP) valde oficiāli izvirzīs ministra amata kandidātu, tad viņa arī varēs lemt par tālāko rīcību. Straujuma skaidroja, ka ar topošās koalīcijas partneriem ir vienošanās, ka līdz ceturtdienas beigām partija informēs Straujumu par oficiālajiem lēmumiem.

RP valde iepriekš ir pārrunājusi jautājumu par ekonomikas ministra Daniela Pavļuta, ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska virzīšanu attiecīgajiem amatiem un līdz ar to valdes lēmums šajā jautājumā ir pieņemts, sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Viņš pauda gatavību vēlreiz pārbaudīt, kā šis jautājums ir formulēts valdes sēdes protokolā. Nepieciešamības gadījumā RP valde drīzumā, iespējams, ceturtdien, varētu pieņemt lēmumu par ministru oficiālu izvirzīšanu.

Tāpat Straujuma vēlas uzklausīt nozares pārstāvju viedokļus šajā jautājumā. "Es šodien nedodu nekādu skaidru atbildi," trešdien sacīja Straujuma.

Gan Pavļuts, gan Straujuma trešdienas sarunu vērtēja kā konstruktīvu.

Iepriekš Straujuma žurnālistiem sacīja, ka attiecībā uz Pavļuta kandidatūru viņu mulsina tas, ka valdība uzņemas atbildību par Zolitūdes traģēdiju, bet atbildīgā ministrija par būvniecības procesu ir Ekonomikas ministrija (EM).

Tāpat viņa gribēja pārrunāt ar Pavļutu jautājumu par jauno būvniecības likumu. Likumam ir jāstājas spēkā 1.februārī, bet nepieciešamie Ministru kabineta noteikumi nav izstrādāti. Priekšlikumos Būvniecības likumam paredzēts rosināt atlikt tā spēkā stāšanās termiņu, savukārt EM uzskata, ka Ministru kabineta noteikumi būs gatavi līdz 28.janvārim.

Straujuma noraidīja bažas, ka iebildumi pret Pavļuta kandidatūru būtu saistīti ar zaļās enerģijas jautājumiem.

Pavļuts, taujāts par iespējamiem iemesliem saistībā ar iepriekš izteiktajām bažām par viņa kandidatūru, skaidroja, ka viņš ar kolēģiem centās virzīt virkni pārmaiņu valstī, kuras nevar padarīt visus vienādi apmierinātus. Vienlaikus Pavļuts pateicās Straujumai, ka viņa atrada laiku sarunai par šīm iespējamām bažām.

Pavļuts arī apliecināja, ka valdības deklarācijas sadaļu, kas skar ar zaļo enerģiju saistītus jautājumus, gatavoja EM un viņš to personīgi pārraudzīja.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Tad lūk kāpēc kremļa un ventmalas punduri likuši piešūt Zolitūdi.
Bet nušaks tikmēr turpinās izbazarēt Rīgu.
Tā vien izskatās, ka jaunā valdība taps ar kremļas saskaņas centra balsīm.