Valdības deklarācijā ietvers gan stratēģiskus uzdevumus, gan paveicamus darbus, Mixnews.lv

Valdības deklarācijā ietvers gan stratēģiskus uzdevumus, gan paveicamus darbus

фото

Politika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 20:38

Veidojot valdības deklarāciju, topošās koalīcijas partneri rēķinājušies, ka tajā ietvertie darbi būs jāpaveic tuvāko aptuveni deviņu mēnešu laikā, tomēr vienlaikus dokumentā tiks ierakstīti arī stratēģiskie uzdevumi, kurus varēs turpināt veikt nākamā valdība, ziņo LETA.

Kā informēja Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V), trešdien deklarācijas teksts saskaņots ar topošās koalīcijas partijām, bet ceturtdien, 16.janvārī, tas tiks pārrunāts ar valdības sociālajiem partneriem. Valdības deklarācijas teksts vēl tiks precizēts un rediģēts.

Tāpat partijas vienojušās par rīcības plānu un uzdevumiem, kas tiks iekļauti šajā rīcības plānā.

Straujuma akcentēja, ka viena no galvenajām nākamās valdības prioritātēm būs Eiropas Savienības fondu apgūšanas programma, kā arī Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana un jautājums par būvniecības jomas regulējumu.

Starp jaunveidojamā Ministru kabineta 2014.gada prioritātēm varētu būt Latvijas tautas ataudzes veicināšana un izmeklēšanas pabeigšana Zolitūdes traģēdijas lietā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais topošās valdības deklarācijas melnraksts.

Deklarācijas melnrakstā norādīts, ka tiks turpināta iepriekšējās valdības iesāktā politika, kas balstīsies uz ekonomiskās izaugsmes, stingras fiskālās atbildības, ilgtspējas un sociālās solidaritātes, kā arī nozaru savstarpējās sadarbības principiem.

Tāpat iecerēts realizēt tādu rīcībpolitiku, kas veicinās stratēģisko mērķu - iekšzemes kopprodukta pieauguma uz vienu iedzīvotāju, ienākumu nevienlīdzības mazināšanas un iedzīvotāju skaita dabiskā pieauguma - sasniegšanu.

Komentāri