Arodbiedrība lūgs premjeram izvērtēt Streļčenoka lēmumu par Strīķes atbrīvošanu no amata, Mixnews.lv

Arodbiedrība lūgs premjeram izvērtēt Streļčenoka lēmumu par Strīķes atbrīvošanu no amata (1)

фото

Politika | 2014. gada 15. janvārī plkst. 20:53

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonu un darbinieku arodbiedrība lūgs premjeram Valdim Dombrovskim (V) izvērtēt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka lēmuma tiesiskumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atkārtotu atbrīvošanu no amata, ziņo LETA.

Šādu lēmumu trešdien pieņēma arodbiedrības valde. Vēl pirms arodbiedrības lēmuma premjera Valda Dombrovska (V) preses sekretārs Mārtiņš Panke teica, ka pēc Streļčenoka rīkojuma saņemšanas to atkal izvērtēs valdības juristi.

Arodbiedrības vadītāja Kristīne Griga pastāstīja, ka šobrīd vēstule premjeram vēl top, taču arodbiedrība tajā lūgs premjeram izvērtēt Streļčenoka pieņemtā lēmuma tiesiskumu, jo arodbiedrībai ir pienākums aizstāvēt arodbiedrības biedra intereses. Arodbiedrība gan atturas sniegt komentārus par precīziem topošajā vēstulē minētajiem argumentiem.

Arodbiedrība joprojām uzskata, ka, arī atkārtoti atbrīvojot Strīķi no amata, KNAB priekšniekam bija jālūdz arodbiedrības piekrišana.

Arī pirmajā reizē Streļčenoks nebija lūdzis arodbiedrības piekrišanu Strīķes atbrīvošanai no amata, jo uzskata, ka likums to neprasa.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka KNAB priekšnieks Streļčenoks otrdien atkārtoti uzteicis darbu savai vietniecei. Strīķe atbrīvota no ieņemamā amata saistībā ar to, ka viņa ir zaudējusi darba devēja uzticību.

Pirmo reizi KNAB priekšnieks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, tomēr Dombrovskis šā gada 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatēja, ka Streļčenoka lēmums bija prettiesisks.

Komentāri 1
ivarspirms 5 gadiem
eidzot jāsaprot, nevar spēlēt teātri drošības struktūras komandā.