RP ministru amatiem oficiāli izvirzīs Pavļutu, Rinkēviču un Kozlovski, Mixnews.lv

RP ministru amatiem oficiāli izvirzīs Pavļutu, Rinkēviču un Kozlovski

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 11:35

Reformu partija (RP) ceturtdienas vakarā valdes sēdē attiecīgajiem ministru amatiem oficiāli izvirzīs ekonomikas ministru Danielu Pavļutu (RP), ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP) un iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP), žurnālistiem sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, ziņo LETA.

RP valdes sēde paredzēta pl.17.30.

Demiters gan piebilda, ka viņš pārbaudījis kādas iepriekšējās valdes sēdes protokolu, kurā ir skaidri atreferēts viņa viedoklis par to, lai minētie trīs cilvēki ieņem attiecīgos amatus. Šo jautājumu valde ir pārrunājusi, un neviens no sēdes dalībniekiem nav iebildis.

Tomēr Demiters Ministru prezidenta amatam nominētās kandidātes Laimdotas Straujumas (V) sacītā dēļ nolēmis šovakar sasaukt valdes sēdi oficiāla lēmuma pieņemšanai.

Taujāts, vai nav saņemti kādi jauni signāli par Pavļuta atbilstību amatam, Demiters atbildēja noraidoši. Atbildot uz jautājumiem, RP valdes priekšsēdētājs pastāstīja, ka dažas dienas pēc Zolitūtes traģēdijas Pavļuts viņam zvanīja un paziņoja, ka ir pieņēmis lēmumu atkāpties no amata. Demiters viņu esot atrunājis, aicinot šo jautājumu pārrunāt vēlāk.

Straujuma norādījusi, ka vispirms jāsagaida, kad RP valde oficiāli izvirzīs Pavļutu kā ministra amata kandidātu, tad viņa arī varēs lemt par tālāko rīcību.

Pagaidām Straujuma nav devusi skaidru atbildi, vai nākamajā valdībā darbu varēs turpināt pašreizējais ekonomikas ministrs Pavļuts.

Iepriekš Straujuma žurnālistiem atzina, ka attiecībā uz Pavļuta kandidatūru viņu mulsina tas, ka valdība uzņēmās atbildību par Zolitūdes traģēdiju, bet atbildīgā ministrija par būvniecības procesu ir Ekonomikas ministrija. Tāpat viņa ar Pavļutu pārrunājusi jautājumu par jauno Būvniecības likumu, kam ir jāstājas spēkā 1.februārī, bet ne visi vajadzīgie Ministru kabineta noteikumi ir izskatīti valdībā.

Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Komentāri