VARAM ministra kandidāts Gerhards esot labāks vadītājs, bet Cilinskis - spēcīgs speciālists, Mixnews.lv

VARAM ministra kandidāts Gerhards esot labāks vadītājs, bet Cilinskis - spēcīgs speciālists

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 11:34

Vērtējot potenciālos vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidātus Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) un Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK), Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Māris Kučinskis pirmajam piedēvē labas vadītāja dotības, bet Cilinskim - izcila speciālista spējas.

Abiem kandidātiem pozitīvā iezīme ir iepriekšējā pieredze vadībā, tomēr no menedžmenta viedokļa spēcīgāks ir Gerhards, savukārt Cilinskis esot izcils speciālists savā jomā, aģentūrai LETA sacīja Kučinskis. Galvenais jautājums, kas būtu jāuzdod saistībā ar abiem kandidātiem, pēc Kučinska domām, ir - kurš no viņiem var atjaunot ministrijas kapacitāti un novērst nedarīšanas rezultātā aizlaistās lietas, kā arī atjaunot tās prestižu sabiedrības un pašvaldību acīs.

"Tur darba ir ļoti daudz, un viegli nebūs, jo īpaši vides sektorā," sacīja Kučinskis. Līdz ar to ir nepieciešams tāds ministrs, kurš ir spējīgs izveidot jaunu komandu, atjaunot ierēdņu uzticību un piesaistīt ministrijai jaunus speciālistus. Jaunajam ministram arī esot jārēķinās, ka būs jāpieņem nepopulāri lēmumi un smagi jāstrādā. Kā piemērus smagam darbam viņš minēja Gudrona dīķu sanācijas projektu un dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu.

Cilinski Kučinskis vērtē kā ļoti labu speciālistu, kurš, vēl būdams Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, spēja uzturēt ļoti labas attiecības ar Saeimu un nereti arī panākt kompromisus gadījumos, kad bija klajas domstarpības starp deputātiem un iepriekšējo ministrijas vadību. "Tomēr es Cilinskim uzdotu divus jautājumus - vai viņš var un grib būt līderis un ir gatavs radikāliem soļiem," jautāja LLPA izpilddirektors.

Vaicāts, kā vērtē par pašvaldībām atbildīgās ministrijas nonākšanu nacionālās apvienības rokās, Kučinskis sacīja, ka šajā gadījumā politiskajam spēkam ir otršķirīga nozīme - svarīgāk ir, kāds ir pats ministrs, cik spēcīgs. Pašvaldībām būs jāstrādā ar tādu ministru, kāds būs iecelts šajā amatā. "Tā jau nav, ka nevarētu sastrādāties ar vienu vai otru. Taču jautājums ir, kurš būs izlēmīgāks un kurš nebaidās no nepopulāru lēmumu pieņemšanas," viņš noteica.

Lai gan sliktāk, kā bija, vairs nebūšot, tomēr pašvaldības vēlas sagaidīt, ka turpmākajā laikā līdz Saeimas vēlēšanām nenotiks veģetēšana, un jaunais ministrs aktīvi strādās, lai atjaunotu ministrijas prestižu pašvaldību acīs. "Mūs īsti neapmierina, ja ministrija nonāk otrajā plānā un ministrija neatgūst savu labo vārdu, lai pašvaldības var lepoties ar to," noteica Kučinskis.

Jau ziņots, ka topošās koalīcijas partijas ceturtdien varētu oficiāli nosaukt ministru amatu kandidātus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nonākusi nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK atbildībā un kā iespējamie kandidāti uz šo amatu tiek minēti Einārs Cilinskis un Kaspars Gerhards.

Komentāri