Pavļuts gatavs diskutēt par pārejas periodu saistībā ar jauno Būvniecības likumu, Mixnews.lv

Pavļuts gatavs diskutēt par pārejas periodu saistībā ar jauno Būvniecības likumu

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 12:29

Ekonomikas ministrija (EM) ir spējīga nodrošināt, lai būtiskie Ministru kabineta noteikumi saistībā ar jauno Būvniecības likumu valdībā tiktu izskatīti līdz 1.februārim, tomēr ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) gatavs diskutēt arī par pārejas periodu, ziņo LETA.

Pavļuts trešdien žurnālistiem norādīja, ka ir iespējams diskutēt par šo jautājumu un vienoties par pārejas periodu, kam gan nevajadzētu būt garam. Tas varētu ilgt mēnesi vai maksimāli divus mēnešus, kad industrija varētu iepazīties ar jaunajiem nosacījumiem.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka nevar bezgalīgi atlikt jaunā regulējuma spēkā stāšanos.

Pavļuts skaidroja, ka vēl pērn jūlijā Saeimā lēma, ka likumam jāstājas spēkā 1.februārī, un jau toreiz EM speciālisti norādīja, ka termiņi ir ļoti saspringti, jo jāizmaina vairums Ministru kabineta noteikumu utt. Savukārt Zolitūdes traģēdija mainīja izpratni par daudziem jautājumiem un radīja nepieciešamību pārskatīt daudzus no būtiskajiem aspektiem, piebilda Pavļuts.

Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka, lai informētu Saeimas deputātus par pavadošo Ministru kabineta noteikumu izstrādes procesu un plānoto izskatīšanas termiņu Ministru kabinetā šā gada 28.janvārī, Ekonomikas ministrija (EM) ir rosinājusi nākamnedēļ sasaukt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi.

EM gan 2013.gada 17.janvārī, gan arī šonedēļ informēja Ministru kabinetu par normatīvo aktu izstrādes gaitu, saņemot atbalstu darba turpināšanai, piebilda Grūbe.

Viņa uzsvēra, ka no EM puses visi būtiskākie noteikumu projekti, lai likums varētu stāties spēkā šā gada 1.februārī, tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā 28.janvāra sēdē.

"Savukārt Būvniecības likuma spēkā stāšanās termiņa pagarinājums varētu būt iespējams vienīgi, ja ir nepieciešams pārliecināties, ka nozarei, kuru pārstāvošās organizācijas piedalās arī noteikumu saskaņošanas procesā, ir nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, lai ar tiem detalizēti iepazītos pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā," norādīja Grūbe.

Jau ziņots, ka Latvijas Arhitektu savienība, Latvijas Būvinženieru savienība un Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācija vēlas atlikt jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos, kas iecerēta 2014.gada 1.februārī.

Patlaban Saeimā tiek izskatīti grozījumi Būvniecības likumā, un Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne (V) priekšlikumos šim likumprojektam rosina atlikt tā spēkā stāšanos. Arī Saeimas Juridiskais birojs savā atzinumā rosina apsvērt iespēju atlikt spēkā stāšanās termiņu līdz 1.martam.

Komentāri