Vējonis atzīst pieredzes trūkumu aizsardzības jomā, taču uzsver savu starptautisko pieredzi, Mixnews.lv

Vējonis atzīst pieredzes trūkumu aizsardzības jomā, taču uzsver savu starptautisko pieredzi

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 14:52

Aizsardzības ministra amata kandidāts Raimonds Vējonis (ZZS) atzīst pieredzes trūkumu aizsardzības jomā, taču akcentē savu pieredzi starptautiskajā jomā, ziņo LETA.

Aģentūrai LETA Vējonis norādīja, ka arī Artim Pabrikam (V), kļūstot par aizsardzības ministru, neesot bijis pieredzes aizsardzības jomā. Vējonis uzsvēra savu starptautisko pieredzi, gan vadot Baltijas asambleju, gan agrāk vadot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Divus gadus politiķis bijis Saeimas Nacionālās drošības komisijas loceklis, tāpēc viņam ir izpratne par valsts drošības jautājumiem.

Politikā vienmēr ir jābūt gatavam pildīt jebkuru amatu, piebilda Saeimas deputāts. Jebkurā jomā, nonākot kādā amatā, ir daudz jāmācās, skaidroja Vējonis. Vaicāts, vai tas ir pareizi, ka cilvēki ieņem nozīmīgus amatus un tad mācās veikt attiecīgos pienākumus, Saeimas deputāts norādīja, ka augstskolās kļūt par ministriem un deputātiem nemāca.

Kā sacīja Vējonis, zināmā mērā būtu nepareizi, ja aizsardzības ministra amatā nonāktu kāds ģenerālis, jo ministra postenis ir civils amats, kuru ieņem politiķis. Piemēram, Vācijā par aizsardzības ministri esot kļuvusi bijusī ģimenes lietu ministre.

ZZS pārstāvis atzīst, ka Pabriks "neapšaubāmi ir profesionāls savā amatā, taču politiskais tirgus ir izveidojis šādu situāciju". ZZS pamatprioritāte bija VARAM ministra postenis, bet, ja kaut kādu nesaprotamu iemeslu dēļ "Vienotība" un Reformu partija (RP) nespējot to piedāvāt, tad ZZS nevarot kļūt smieklīgi un sacīt, ka VARAM nedošanas dēļ neies valdībā.

Politiķis akcentēja, ka aizsardzības ministra amatā viņam būs jānodrošina līdzšinējā darba pēctecība un ka pakāpeniski ir jātiecas uz to, lai izpildītu NATO izvirzīto kritēriju - aizsardzībai atvēlētu līdzekļus vismaz 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta. Daudz plašāk aizsardzības jomā ir jāizmanto Latvijas tautsaimniecības potenciāls attiecībā uz nemilitārajām precēm un pakalpojumiem. Tāpat jāizmanto visas iespējas, ko sniedz Ziemeļu apgādes tīkls, kas nodrošina preču nogādāšanu Afganistānā un pa kuru nākotnē gaidāma plaša preču plūsma no šīs valsts, norādīja ministra amata kandidāts.

Viņš uzskata, ka ir nepieciešams veikt bruņoto spēku modernizāciju, tajā skaitā koncentrējoties uz mehanizāciju. Jāstiprina karavīru un virsnieku profesionālās iemaņas un izglītošana, kā arī jāveido atbilstoši sadzīves apstākļi, piemēram, kazarmās. Tas gan viss ir jāveic saskaņā ar Saeimā apstiprinātā 2014.gada budžeta iespējām. Vējonis arī iecerējis veikt zemessardzes un jaunsardzes stiprināšanu.

Lai ļoti sīki runātu par prioritātēm, ir sīkāk jāiepazīstas ar nozares lietām, piebilda politiķis.

Kā ziņots, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde šodien oficiāli zemkopības ministra amatam izvirzījusi Jāni Dūklavu, labklājības ministra amatam - Uldi Auguli, bet aizsardzības ministra amatam - Raimondu Vējoni, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Ilona Jurševska.

Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā.

Komentāri