Nacionālā apvienība VARAM vadību vēlas uzticēt Cilinskim, TM - Brokai, Mixnews.lv

Nacionālā apvienība VARAM vadību vēlas uzticēt Cilinskim, TM - Brokai

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 15:21

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam ceturtdien nolēma izvirzīt VL-TB/LNK Saeimas frakcijas vadītāju Eināru Cilinski, bet par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt Saeimas deputāts Romāns Naudiņš.

Savukārt tieslietu ministra amatam nacionālā apvienība izvirzījusi Rīgas domes nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Baibu Broku. Plānots, ka parlamentārais sekretārs TM būs Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Darbu kultūras ministres amatā turpinās līdzšinējā ministre Dace Melbārde, bet par Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols.

Cilinskis bijis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs, kā arī valsts sekretāra vietnieks. Savulaik Cilinskis bija arī Rīgas domes Vides aizsardzības komitejas priekšsēdētājs, liecina aģentūras LETA arhīva informācija.

Broka, kura ir tiesību zinātņu maģistre un patlaban studē Latvijas Universitātes (LU) doktorantūrā, ir Rīgas domes deputāte un "Latvijas gaisa satiksmes" valdes locekle. Broka iepriekš bija tieslietu ministra Jāņa Bordāna padomniece Eiropas Savienības un civiltiesību, komerctiesību jautājumos un LU Juridiskās fakultātes lektore. Broka ir vairāku zinātnisku rakstu un pētījumu autore civiltiesību un komerctiesību jomā un viena no Privātās un publiskās partnerības likuma līdzautorēm.

Naudiņš patlaban ir Saeimas deputāts, bet iepriekš bija Valmieras domes deputāts. Tāpat viņš savulaik strādājis par satiksmes ministra ārštata padomnieku, kā arī bija īpašo uzdevumu ministra Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās parlamentārais sekretārs.

Kols ir strādājis karaliskajā starptautisko attiecību institūtā "Chatham House", kurā izstrādājis analītiski pētnieciskos darbus par starptautiskajiem problēmjautājumiem. Tāpat viņš vadījis Latvijas Studentu asociāciju Lielbritānijā, bet patlaban atgriezies Latvijā. Kolam ir maģistra grāds starptautiskajā diplomātijā.

Kā ziņots, potenciālajam nākamās valdības sastāvam jābūt zināmam pirmdien, 20.janvārī, žurnālistiem iepriekš sacīja premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Patlaban ir skaidrs, ka Zemkopības ministriju vadīs Saeimas deputāts un bijušais ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), Labklājības ministriju - parlamentārietis un bijušais ministrs Uldis Augulis (ZZS), bet Aizsardzības ministriju - deputāts Raimonds Vējonis (ZZS).

Savus amatus jaunajā valdībā varēs saglabāt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP). Attiecībā uz "Vienotības" ministriem vēl nepieciešams partijas valdes lēmums, bet turpināt darbu veselības ministres amatā varētu Ingrīda Circene (V), par izglītības un zinātnes ministri varētu kļūt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete (V), satiksmes ministra amatā paliks Anrijs Matīss. Savukārt iepriekš tika nolemts, ka darbu turpinās arī pašreizējais finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Pagaidām premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) nav devusi skaidru atbildi, vai nākamajā valdībā darbu varēs turpināt pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP).

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri