Broka tieslietu ministres amatā apņēmusies sakārtot būvniecības nozari; nāksies pamest citus amatus, Mixnews.lv

Broka tieslietu ministres amatā apņēmusies sakārtot būvniecības nozari; nāksies pamest citus amatus

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 17:16

Kļūstot par tieslietu ministri, Rīgas domes nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas vadītāja Baiba Broka apņēmusies sakārtot būvniecības nozari.

Broka aģentūrai LETA norādīja, ka viņa ir gatava uzņemties tieslietu ministres pienākumus, un šajā amatā viena no viņas galvenajām prioritātēm būtu būvniecības nozares sakārtošana, kas sakrīt ar topošās valdības deklarācijā iekļautajiem mērķiem.

Strādājot Rīgas domē, viņa kā galvenās identificējusi problēmsituācijas, kad ir runa par dalītām īpašumtiesībām, nepilnības krimināltiesiskās un civiltiesiskās atbildības jautājumos, būvniecības likuma pārkāpumu gadījumos un patvaļīgas būvniecības gadījumos.

"Tās ir lietas, kas šajā īsajā laikā ir izdarāmas," uzskata Broka.

Stājoties ministres amatā, Brokai nāksies gan nolikt Rīgas domes mandātu, gan pamest valdes locekles amatu "Latvijas Gaisa satiksmē". Broka sacīja, ka lēmumu piekrist būt par tieslietu ministres amata kandidāti pieņēmusi ļoti ātri, taču viņa apliecināja, ka ir gatava šādam pavērsienam.

Viņa uzskata, ka vēlētājiem dotos solījumus par darbiem Rīgas domē vismaz daļēji ir izdevies izpildīt, piemēram, pašvaldības dienaskārtībā parādījies jautājums par narkotiku apkarošanu Rīgā. Broka pagaidām nekomentēja, vai piedalīsies nākamajās Saeimas vēlēšanās, kas gaidāmas šā gada oktobrī, taču vienlaikus viņa neizslēdz iespēju, ka pēc tieslietu ministres amata pienākumu pildīšanas varētu arī atgriezties Rīgas domē.

Broka norādīja, ka viņas vietā nacionālās apvienības uzsāktos darbus Rīgas domē varētu turpināt viņas pašreizējie vietnieki frakcijas vadītājas amatā - Aleksandrs Kiršteins un Dainis Locis.

Kā ziņots, nacionālā apvienība tieslietu ministra amatam izvirzījusi Rīgas domes nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Broku.

Broka, kura ir tiesību zinātņu maģistre un patlaban studē Latvijas Universitātes (LU) doktorantūrā, ir Rīgas domes deputāte un "Latvijas Gaisa satiksmes" valdes locekle. Broka iepriekš bija tieslietu ministra Jāņa Bordāna padomniece Eiropas Savienības un civiltiesību, komerctiesību jautājumos un LU Juridiskās fakultātes lektore. Broka ir vairāku zinātnisku rakstu un pētījumu autore civiltiesību un komerctiesību jomā un viena no Privātās un publiskās partnerības likuma līdzautorēm.

Komentāri