Straujuma neaicinās valdībā Pavļutu, Mixnews.lv

Straujuma neaicinās valdībā Pavļutu (6)

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 17:37

Premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) pieņēmusi lēmumu neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu (RP), ziņo LETA.

Vēstulē "Reformu partijas" valdes priekšsēdētājam Edmundam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP) un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi (RP).

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā viņa min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ.

"Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam," teikts Straujumas vēstulē.

"Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī," norāda Straujuma.

Vienlaikus Straujuma piebilst, ka pozitīvi vērtē Pavļuta darbu vairāku jomu sakārtošanā.

Straujuma jau iepriekš pauda bažas par Pavļuta kandidatūru saistībā ar jauno Būvniecības likumu un atbildību par Zolitūdes traģēdiju. Straujuma noraidīja bažas, ka iebildumi pret Pavļuta kandidatūru būtu saistīti ar zaļās enerģijas jautājumiem.

Trešdienas vakarā arī notikusi Pavļuta un Straujumas divpusējā tikšanās, un sarunu abi politiķi vērtēja kā konstruktīvu. Tomēr Straujuma pēc šīs sarunas nesniedza konkrētu atbildi par Pavļuta kandidatūru.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri 6
Gatimpirms 5 gadiem
Ja tev ir smadzenes, nevis padomju putra tur, tad saprastu ka Pavļuta darbība ir pret valsts izzagšanu un gazprom, kas ir kremļa roka Latvijā, diktātu.
Smieklīgākais, ka ciniskie šovinisti un viņu kalpi grib izmantot savas nolaidības tragēdiju, lai panāktu savu.
Tikai iodioti to nesaprot, bet vergi negrib saprast.
Gatispirms 5 gadiem
Kāds sakars te ar Kremli, vispār? Nevajag censties saskatīt to, kas patiesībā nav! Citi ministri, piemēram, no Vienotibas, pēc tādas loģikas, arī sanāk, ir Kremļa virzītie cilvēki?
Gatimpirms 5 gadiem
Komanda no kremļa kalpiem un vergiem nav apstrīdama.