RP valde vērtēs Straujumas argumentus, neaicinot Pavļutu valdībā, Mixnews.lv

RP valde vērtēs Straujumas argumentus, neaicinot Pavļutu valdībā (1)

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 18:06

"Reformu partijas" (RP) valde ceturtdienas vakarā vērtēs argumentus premjera amata kandidātes Laimdotas Straujumas (V) pieņemtajam lēmumam neaicināt valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu (RP), aģentūrai LETA sacīja partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Tiks vērtēts, vai Straujumas argumentācijā minētie iemesli ir pietiekami šāda lēmuma pieņemšanai. Demiters nepiekrīt premjera kandidātes pārmetumiem, ka Ekonomikas ministrija (EM) nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī.

Tāpat Demiters neuzskata, ka saistībā ar Zolitūdes traģēdiju politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē būtu jāuzņemas pašreizējam ekonomikas ministram, jo Pavļuts esot virzījis priekšlikumus par stingrāku kontroles ieviešanu būvniecības nozarē.

Jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu vērtēšanu Demiters uzskata par pāragru, savukārt EM parlamentārā sekretāra Viļņa Ķirša (RP) izteikumus par gatavību ieņemt ekonomikas ministra amatu RP valdes priekšsēdētājs nekomentēja.

RP dibinātājs un Saeimas deputāts Valdis Zatlers pauda viedokli, ka ekonomikas ministra amatā ir jāpaliek Danielam Pavļutam. Plašākus komentārus Zalters gan nesniedza.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Straujuma pieņēmusi lēmumu neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un EM parlamentāro sekretāru Ķirsi.

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā Straujuma min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Valdis Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ.

"Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam," teikts Straujumas vēstulē.

"Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī," norāda Straujuma.

Vienlaikus Straujuma piebilst, ka pozitīvi vērtē Pavļuta darbu vairāku jomu sakārtošanā.

Saeimas deputāts un EM parlamentārais sekretārs Ķirsis būtu gatavs uzņemties ekonomikas ministra amatu, taču vispirms pašreizējā situācija esot jāpārrunā Reformu partijas (RP) valdes sēdē.

Ceturtdien notiekošajā RP valdes sēdē piedalīsies arī izglītības un zinātnes ministrs Dombrovskis (RP), norādīja Ķirsis. Arī Dombrovskis varētu uzņemties vadīt Ekonomiskas ministriju, pieļauj EM parlamentārais sekretārs.

Pašlaik notiek RP valdes sēde.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Redzēs, vai gazprom klizma darbojas arī uz nacionāļiem, bet vienotība izskatās, ka ir reformistus uzmetusi.