Demiters: RP ir dažādi viedokļi - palikt opozīcijā vai iet valdībā bez Pavļuta, Mixnews.lv

Demiters: RP ir dažādi viedokļi - palikt opozīcijā vai iet valdībā bez Pavļuta (1)

фото

Politika | 2014. gada 16. janvārī plkst. 20:56

"Reformu partijā" (RP) ir dažādi viedokļi - vai nu palikt opozīcijā, vai arī iet koalīcijā un valdībā bez ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP), ceturtdien žurnālistiem pēc RP valdes sēdes sacīja politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Demiters neatbildēja, kuru no variantiem drīzāk izvēlēsies, norādot, ka pašlaik viņš koncentrējas uz gaidāmajām sarunām ar premjera amatam nominēto Laimdotu Straujumu (V) un "Vienotības" vadību.

RP valde ceturtdienas vakarā nolēmusi ekonomikas ministra amatam oficiāli izvirzīt pašreizējo ministru Pavļutu, neraugoties uz to, ka Straujuma paziņojusi, ka neaicinās viņu jaunajā valdībā, ziņo LETA.

Taujāts par to, ka Straujumai ir tiesības izvēlēties, kurus personas aicināt kļūt par ministriem, Demiters atbildēja, ka RP respektē Straujumas lēmumu, taču tajā pašā laikā politiskais spēks vēlas pārrunāt viņas argumentu pamatotību.

Ceturtdien RP valdes sēdē nolēma aicināt uz sarunu Straujumu un "Vienotības" vadību, lai pārrunātu šo jautājumu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Straujuma nolēmusi neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā līdzšinējo ekonomikas ministru Pavļutu.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Demiteram Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministra amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi.

Kā iemeslus Pavļuta neaicināšanai valdībā Straujuma min to, ka, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Valdis Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ.

"Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam," teikts Straujumas vēstulē.

"Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī," norāda Straujuma.

Vienlaikus Straujuma piebilst, ka pozitīvi vērtē Pavļuta darbu vairāku jomu sakārtošanā.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Pat ja RP piekritīs Pavļuta izsviešanai, ar to kremļa vergi neapstāsies.
Tad jau labāk ar godu neatzīt vergus.