Vienotība ministru amatiem oficiāli izvirza Circeni, Vilku, Matīsu un Druvieti, Mixnews.lv

Vienotība ministru amatiem oficiāli izvirza Circeni, Vilku, Matīsu un Druvieti

фото

Politika | 2014. gada 17. janvārī plkst. 13:55

Partijas "Vienotība" valde Ministru prezidenta amata kandidātei Laimdotai Straujumai (V) darbam viņas veidotajā valdībā piedāvā iekļaut veselības ministri Ingrīdu Circeni, finanšu ministru Andri Vilku, satiksmes ministru Anriju Matīsu un izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti, aģentūru LETA informēja partija preses sekretāre Laila Timrota.

"Vienotība" atbilstoši nozaru sadalījumam, par ko vienošanos panākušas nākamo koalīciju veidojošās partijas, darbam jaunajā valdībā piedāvā iekļaut līdzšinējās Valda Dombrovska (V) valdībās strādājušo Vilku, Circeni un Matīsu, kā arī izglītības jomas profesionāli, pašreizējo Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju profesori Inu Druvieti. Valdības ministru izraudzīšanās un aicināšana valdības sastāvā ir Ministru prezidenta amata kandidāta izvēle un atbildība.

"Vienotība" jau iepriekš uzsvērusi, ka nākamajai valdībai jāturpina vairums nozīmīgu līdzšinējo Valda Dombrovska vadīto valdību uzsākto darbu gan nodarbinātības veicināšanā, gan sociālās nevienlīdzības mazināšanā un konkurētspējīgas izglītības pieejamības nodrošināšanā.

Līdz ar to visas topošās koalīcijas partijas ir oficiāli izvirzījušas ministru kandidātus nākamajai valdībai.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde oficiāli zemkopības ministra amatam izvirzījusi Jāni Dūklavu, labklājības ministra amatam - Uldi Auguli, bet aizsardzības ministra amatam - Raimondu Vējoni. Līdz nonākšanai opozīcijā pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām Dūklavs jau bija zemkopības ministrs, Augulis ir vadījis gan Labklājības, gan Satiksmes ministriju, bet Vējonis daudzus gadus bija vides ministrs.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam nolēma izvirzīt VL-TB/LNK Saeimas frakcijas vadītāju Eināru Cilinski, bet par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt Saeimas deputāts Romāns Naudiņš. Tieslietu ministra amatam nacionālā apvienība izvirzījusi Rīgas domes nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Baibu Broku. Plānots, ka parlamentārais sekretārs TM būs nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Darbu kultūras ministres amatā turpinās līdzšinējā ministre Dace Melbārde, bet par Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols.

Tikmēr Reformu partija nolēmusi virzīt ministru amatiem jaunajā valdībā pašreizējos ministrus - ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu.

Pavļuta iespējas saglabāt amatu gan joprojām ir neskaidras, jo Straujuma pieņēmusi lēmumu neaicināt viņu turpināt darbu nākamajā valdībā. Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministram amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi. Par šo jautājumu vēl notiks divpusējās Reformu partijas, Straujumas un "Vienotības" pārstāvju sarunas.

Par citu ministru amatu kandidātiem domstarpību nav.

M inistru kabineta sastāvs vēl būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Komentāri