Āboltiņa nepretendēs uz eirokomisāra amatu, Mixnews.lv

Āboltiņa nepretendēs uz eirokomisāra amatu (1)

фото

Politika | 2014. gada 18. janvārī plkst. 10:54

Partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, uzrunājot partijas kongresa biedrus, apliecināja, ka plāno turpināt savu darbu Latvijā un nepretendēs uz eirokomisāra amatu, ziņo LETA.

Ābotliņa sestdien partijas kongresā uzsvēra, ka viņa uzņēmusies gan Saeimas, gan "Vienotības" priekšsēdētājs pienākumus un šis būs "svarīgs un izšķirošs gads".

Šie pienākumi esot Āboltiņas "nemainīga prioritāte". Tāpēc viņa apliecināja kongresa dalībniekiem, ka neplāno kandidēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās un nepretendēs uz eirokomisāra amatu.

"Esmu droša, ka "Vienotība" apliecinās savu profesionalitāti un darbspējas arī Eiropas līmenī. Tomēr, ņemot vērā, ka šajā kontekstā nereti izskanējis arī mans vārds, vēlos vēlreiz apliecināt, ka esmu uzņēmusies gan Saeimas spīkera pienākumus, gan "Vienotības" priekšsēdētājas amatu, un mēs zinām, ka šis gads mūsu organizācijai būs ļoti nozīmīgs, tam jāvelta daudz darba un pūļu. Šis darbs ir mana nemainīga prioritāte," sacīja Āboltiņa.

Iepriekš neoficiāli bija izskanējis par to, ka Āboltiņa ir viena no potenciālajiem pretendentiem uz eirokomisāra amatu.

Savukārt pēc premjera Valda Dombrovska (V) demisijas neoficiāli izskanējis, ka par nākamo eirokomisāru varētu kļūt viņš. Tāpat paredzēts, ka viņam būs pirmais numurs "Vienotības" sarakstā EP vēlēšanās.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Ari vinas virs, tapat ka Dambrovskis ir panemts aiz olam, tapec tada nelokama piekapiba sovjetiem.