Dombrovskis: Nākamajai valdībai nebūs "ieskriešanās laika", Mixnews.lv

Dombrovskis: Nākamajai valdībai nebūs "ieskriešanās laika"

фото

Politika | 2014. gada 18. janvārī plkst. 13:12

Nākamajai valdībai nebūs dots "ieskriešanās laiks", tai būs jāspēj ar pilnu jaudu ķerties pie valstij būtisku jautājumu risināšanas, nepieļaujot populistiskus lēmumus, saglabājot racionālu un pragmatisku pieeju un pieturoties pie uzstādītajiem makroekonomiskajiem mērķiem, uzrunājot "Vienotības" kongresa delegātus, norādīja demisionējošais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Nākamajai valdībai būs jāturpina izlēmīgs darbs tiesiskuma principu nostiprināšanā, korupcijas un naudas ietekmes uz politiku samazināšanā, norādīja premjers.

"Šīs ir starp "Vienotības" svarīgākajām prioritātēm, ko esam uzsvēruši sarunās ar partneriem, panākot konkrētu mērķu iekļaušanu valdības deklarācijā," viņš uzsvēra.

Tāpat premjers norādīja, ka nākamajai valdībai jānodrošina viss nepieciešamais atbalsts izmeklētājiem, lai pēc iespējas ātri tiktu noskaidroti Zolitūdes traģēdijas iemesli, ziņo LETA.

Vainīgajiem ir jāstājas tiesas priekšā un jāsaņem pelnītais sods. Tas būs mērs, pēc kura mūsu valsts iedzīvotāji spriedīs cik tiesiskā valstī mēs dzīvojam, cik droši varam justies par sevi un savām ģimenēm, uzsvēra Dombrovskis.

Ir jāsaglabā Latvijas līderpozīcijas Eiropā kā visstraujāk augošajai ekonomikai, norādīja Dombrovskis.

"Lai ātrāk tuvotos attīstīto Eiropas Savienības (ES) valstu labklājības līmenim, jāturpina uzlabot uzņēmējdarbības vide un jāstiprina Latvijas konkurētspēja investīciju piesaistē. Investīcijām ir jānonāk reālajā ekonomikā - ar mērķi stiprināt ražošanas sektoru, audzēt eksporta apjomus un samazināt bezdarba rādītājus. Tas ļaus aizvien vairāk iedzīvotājiem sajust, ka krīze patiešām ir pārvarēta," pauda Dombrovskis.

Nākamajai valdībai jāturpina arī darbs pie demogrāfiskās situācijas uzlabošanas, ienākumu nevienlīdzības un nabadzības mazināšanas, ko konsekventi iesākusi šī valdība, pauda premjers.

"Vienotība" jaunajā valdībā uzņemsies atbildību par divām smagām nozarēm, kurās valsts nespēj nodrošināt pakalpojumus tādā kvalitātē, kā to pieprasa sabiedrība - gan veselības, gan izglītības un zinātnes jomās vēl joprojām nepieciešams veikt virkni reformu, akcentēja premjers.

"To īstenošanu saskatu kā vienu no Laimdotas Straujumas valdības izaicinājumiem, un mūsu spēja panākt uzlabojumus šajās nozarēs lielā mērā noteiks gan mūsu valsts un mūsu cilvēku konkurētspēju nākotnē," norādīja Dombrovskis.

Nozīmīgs nākamās valdības uzdevums būt arī pienākums sagatavoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusē. Tāpat valdībai jāpanāk gala vienošanās ar Eiropas Komisiju par jaunajā finanšu perspektīvā pieejamo ES fondu ieguldīšanu.

"Katrs eiro jāiegulda mērķtiecīgi un tālredzīgi, lai šīs investīcijas nestu maksimālu labumu mūsu valsts tautsaimniecībai - kāpinot uzņēmumu konkurētspēju, audzējot ražošanu un eksportu, ieguldot izglītībā, zinātnē un inovācijās, radot jaunas darba vietas, uzlabojot veselības aprūpi un sociālo palīdzību, rūpējoties par mūsu cilvēku drošību," uzsvēra Dombrovskis.

Runājot par savu lēmumu atkāpties no Ministru prezidenta amata pēc Zolitūdes traģēdijas, premjers norādīja, ka šādos apstākļos politiķu pienākums bija dot sabiedrībai skaidru signālu, ka nepieciešamas reālas pārmaiņas, lai šādas traģēdijas neatkārtotos.

Nepieciešama jauna, rīcībspējīga valdība ar skaidru vairākumu Saeimā un jaunu sabiedrības uzticības kredītu, viņš uzsvēra, izsakot pateicību Straujumai, kura piekritusi uzņemties atbildību kopīgam darbam mobilizēt visus 11.Saeimā pārstāvētos labēji orientētos spēkus.

Dombrovskis uzskata, ka piecu gadu laikā ir paveikts daudz - Latvija ir kļuvusi konkurētspējīgāka, patstāvīgāka, uzticamāka, un pārliecinātāka par savām vērtībām, esam Latviju nostādījuši uz stabilas izaugsmes ceļa, atjaunojuši mūsu starptautisko reputāciju. Viņš arī uzsvēra, ka izaicinājumu joprojām ir daudz.

"Pašlaik mūsu visu kopējā atbildība ir turpināt pārdomātu politiku, kas vērsta uz Latvijas izaugsmi un iedzīvotāju labklājības vairošanu. Tas ir tas, ko esmu centies īstenot savā darbā. Tas ir tas, ko no Straujumas kundzes, no mums visiem sagaida gan mūsu vēlētāji, gan pārējie Latvijas iedzīvotāji. Šie būs atskaites punkti, pēc kuriem tiks vērtēts mūsu darbs šoruden gaidāmajās vēlēšanās," norādīja Dombrovskis.

2014.gads valstij, valdībai un iedzīvotājiem nes gan jaunas iespējas, gan jaunus izaicinājumus, akcentēja premjers.

"Nākamās valdības uzdevums un "Vienotības" mērķis, tajā strādājot, ir nodrošināt, lai profesionāli, godprātīgi un mērķtiecīgi tiek turpināts uzsāktais stabilas izaugsmes ceļš. Lai Latvija ir valsts, kurā ikvienam ir iespēja piepildīt savus sapņus un dzīvot cilvēka cienīgu mūžu," savu uzrunu noslēdza Dombrovskis.

Komentāri