KNAB nekonstatē pārkāpumus Trukšņa rīcībā, izplatot bērniem bezmaksas biļetes uz cirku, Mixnews.lv

KNAB nekonstatē pārkāpumus Trukšņa rīcībā, izplatot bērniem bezmaksas biļetes uz cirku

фото

Politika | 2014. gada 18. janvārī plkst. 15:36

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis pārkāpumus Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa rīcībā, 2012.gada nogalē izplatot mazajiem jūrmalniekiem bezmaksas biļetes uz Rīgas cirku, ziņo LETA.

Neraugoties uz to, birojs izvērtē publiski izskanējušo informāciju saistībā ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja rīcību, dāvinot cirka biļetes un apsveikumus iedzīvotājiem, pastāstīja KNAB pārstāve Inta Šaboha.

Iepriekš sāktajā pārbaudē KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka pilsētas mērs, 2012.gada nogalē izplatot Jūrmalas pilsētā dzīvojošiem bērniem no maznodrošinātām ģimenēm SIA "Artikul Entertainment" bezmaksas biļetes uz Rīgas cirkā rīkoto "Lielo Ziemassvētku eglīti", būtu pieņēmis neatļautu dāvanu vai ziedojumu un pārkāpis valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2012.gada nogalē jūrmalnieku ģimenes ar bērniem saņēmušas dāvanu - biļeti vienam bērnam un vienam pieaugušajam uz Ziemassvētku eglīti Rīgas cirkā. Apsveikumam bijusi pievienota kartīte ar personīgu sveicienu no Trukšņa.

Truksnis iepriekš apstiprināja, ka 2180 bērniem, kas mācās pašvaldības bērnudārzos vai apmeklē pirmsskolas izglītības grupiņas, uzdāvinājis cirka biļetes - vienu bērnam, otru - vienam no vecākiem. Truksnis apgalvoja, ka no pašvaldības budžeta tam nav tērēts ne santīms.

"Pie manis ar iniciatīvu vērsās firmas pārstāvji, kas organizē dažādus cirka pasākumus, kas gribēja svētkos izdarīt labu cilvēkiem. Viņi paši nevarēja nodrošināt, ka biļetes tiek izdalītas bērniem, tāpēc vērsās pie manis ar domu, ka es to varētu izdarīt," pirms gada sacīja Jūrmalas mērs.

Truksnis apgalvoja, ka apsveikuma kartītes bijušas organizatoru ideja un vēlme. "Lai pasākums Jūrmalā notiktu, es pats par saviem līdzekļiem drukāju kartītes un apsveikumus un noorganizēju pasaku tēlu - lauviņu -, kas apsveica bērnus," stāstīja Jūrmalas mērs.

Jūrmalas mērs toreiz noliedza, ka dāvanu dalīšanai būtu jebkāda saistība ar 2013.gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, un pauda pārliecību, ka šādi apgalvojumi ir tikai vēlme diskreditēt labu pasākumu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri