Āboltiņa uzsver, ka RP un Vienotības vienošanās joprojām ir spēkā, Mixnews.lv

Āboltiņa uzsver, ka RP un Vienotības vienošanās joprojām ir spēkā (1)

фото

Politika | 2014. gada 18. janvārī plkst. 18:55

"Reformu partijas" (RP) un "Vienotības" noslēgtais un parakstītais memorands par tuvināšanos joprojām ir spēkā, uzskata "Vienotības" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Komentējot RP valdes priekšsēdētāja Edmunda Demitera teikto, ka šīs memorands nedarbojas, Āboltiņa žurnālistiem norādīja, ka pieradusi jautājumus risināt pie sarunu galda, nevis ar preses paziņojumu starpniecību, kā arī uzsvēra, ka jebkurš līgums nozīmē tiesības un pienākumus abām pusēm, ziņo LETA.

"Šajā situācijā es arī varētu izvērsties dažādos krāsainos un spilgtos epitetos, bet uzskatu, ka tās sarunas, kas mums bija, un vienošanās joprojām ir spēkā," sacīja Āboltiņa, paužot cerību, ka dažādus jautājumus partiju pārstāvji spēs risināt.

Arī savā uzrunā "Vienotības" kongresā partijas līdere pieminēja vienošanos ar RP.

"Arī vienošanās par sadarbību, ko esam parakstījuši ar "Reformu partiju", apliecina mūsu kopīgu vēlmi vienot centrisko politiķu spēkus. Vēlos vēlreiz atgādināt un uzsvērt - tā nav nedz partiju apvienošanās, nedz vienas partijas pievienošanās otrai, tas ir nākamais solis sadarbības padziļināšanā, lai nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalītos ar vienu - partijas "Vienotība" - vēlēšanu sarakstu, kurā aicināti arī tie Reformu partijas pārstāvji, kuri būs pievienojušies "Vienotībai"," klāstīja politiķe.

Āboltiņa uzskata, ka tiem RP biedriem, kuri vēlēsies startēt vēlēšanās no "Vienotības" saraksta, vajadzēs iestāties šajā partijai.

Arī "Vienotības" domes priekšsēdētāja eiroparlamentāriete Sandra Kalniete kongresā skaidroja, ka līdz ar valdības izveidošanu tiks veidota "ceļa karte" pašreizējo RP biedru "tālākai līdzdalībai Latvijas politiskajā dzīvē".

"Mūsu partija ir atvērta tiem RP politiķiem, kas vēlas turpināt savu darbu Latvijas politikā," pauda Kalniete.

Patlaban jaunās valdības izveides procesā radās nesaskaņas par ekonomikas ministra amatu, jo RP uzstāj, ka arī turpmāk ekonomikas ministra pienākumus jāturpina pildīt Danielam Pavļutam. Savukārt premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) nolēmusi Pavļutu neaicināt turpināt darbu nākamajā valdībā.

Āboltiņa pauda, ka "šī jezga liekas demokrātiskās sabiedrības jau necienīga". Ņemot vērā Straujumas pamatojumu Pavļuta neaicināšanai valdībā - atbildības neuzņemšanos par Zolitūdes traģēdiju - Āboltiņa nešķiet, ka ir iespējami citi situācijas risinājumi.

Svētdien paredzētajām sarunām ar RP "Vienotība" piekritusi noslēgtās vienošanās dēļ, tomēr Āboltiņai šķiet, ka šai sarunai no RP puses būs vairāk "sabiedrisko attiecību raksturs", turklāt iepriekš ar Demiteru "bija zināmas noslēgtas vienošanās".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Āboltiņa un Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Partijas "Vienotība" un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Parlamenta vēlēšanās kandidēšana plānota no "Vienotības" saraksta.

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību arī vēl 11.Saeimas darbības laikā - tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tostarp virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, iepriekš skaidroja Āboltiņa.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Un ko viņa tur samurgoja?
Skaidrs, ka vienotības vadoņi ir uzlikti uz āķa un viņu galvenais uzdevums ir noņemt ekonomiskas ministru, kurš ir pret gazprom diktātu Latvijā un ātro rausēju biznesu.
Tāpēc jau Dambrovskis atkāpās, jo valdība būtu izšķidusi, ja aiztiktu Pavļutu.