"Dzintara" šefs Straujumas valdībai neprognozē produktīvu darbu, Mixnews.lv

"Dzintara" šefs Straujumas valdībai neprognozē produktīvu darbu

фото

Politika | 2014. gada 19. janvārī plkst. 12:24

Vērojot jaunās valdības līdzšinējo veidošanas procesu, nevar būt nekāda runa par šī "izveidotā" Ministru kabineta produktīvu darbu, uzskata AS "Dzintars" valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs.

"Mūsu politiskā sistēma, vairs neslēpjot, beidzot ir demonstrējusi visu savu būtību - cinisko attieksmi pret tautas un Latvijas interesēm. Tas ir kārtējais politiķu cinisma pliķis Latvijas tautai," apgalvo Gerčikovs. Laimdotas Straujumas (V) pievienošana partijai, kas, pēc Gerčikova domām, bijusi ātra, un viņas iecelšana premjerministra amatā liecina, ka nevienai no esošajām partijām, kā arī tās locekļiem nav nekādu politisko mērķu vai programmu.

Vienīgais šo partijas locekļu mērķis ir savu ambīciju, pašcieņas, kā arī personīgo materiālo interešu apmierinājums. Koalīcija un tās vadošā partija ar jebkādiem līdzekļiem cenšas saglabāt savu varu, lai tai būtu administratīvie resursi.

"Ļoti žēl, ka prezidenta kungs nav pieņēmis lēmumu regulēt Saeimu un pasludināt jaunas vēlēšanas," teica "Dzintara" šefs.

Kā ziņots, visas topošās koalīcijas partijas ir oficiāli izvirzījušas ministru kandidātus nākamajai valdībai. "Vienotība" atbilstoši nozaru sadalījumam, par ko vienošanos panākušas nākamo koalīciju veidojošās partijas, darbam jaunajā valdībā piedāvā iekļaut līdzšinējās Valda Dombrovska (V) valdībās strādājušo Andri Vilku, Ingrīdu Circeni un Anriju Matīsu, kā arī izglītības jomas profesionāli, pašreizējo Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju profesori Inu Druvieti.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde oficiāli zemkopības ministra amatam izvirzījusi Jāni Dūklavu, labklājības ministra amatam - Uldi Auguli, bet aizsardzības ministra amatam - Raimondu Vējoni. Līdz nonākšanai opozīcijā pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām Dūklavs jau bija zemkopības ministrs, Augulis ir vadījis gan Labklājības, gan Satiksmes ministriju, bet Vējonis daudzus gadus bija vides ministrs.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam nolēma izvirzīt VL-TB/LNK Saeimas frakcijas vadītāju Eināru Cilinski, bet par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt Saeimas deputāts Romāns Naudiņš. Tieslietu ministra amatam nacionālā apvienība izvirzījusi Rīgas domes nacionālās apvienības frakcijas vadītāju Baibu Broku. Plānots, ka parlamentārais sekretārs TM būs nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs, bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

Darbu kultūras ministres amatā turpinās līdzšinējā ministre Dace Melbārde, bet par Kultūras ministrijas parlamentāro sekretāru varētu kļūt nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols.

Tikmēr Reformu partija nolēmusi virzīt ministru amatiem jaunajā valdībā pašreizējos ministrus - ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski un ekonomikas ministru Danielu Pavļutu.

Pavļuta iespējas saglabāt amatu gan joprojām ir neskaidras, jo premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) pieņēmusi lēmumu neaicināt viņu turpināt darbu nākamajā valdībā. Straujuma aicina deleģēt citu kandidātu ekonomikas ministram amatam. Kā piemērotus kandidātus viņa min pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski un Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi. Par šo jautājumu vēl notiks divpusējās Reformu partijas, Straujumas un "Vienotības" pārstāvju sarunas.

Par citu ministru amatu kandidātiem pašlaik būtisku domstarpību nav. Ministru kabineta sastāvs vēl būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Foto: Prezidenta kanceleja

Komentāri