Straujuma aicina Reformu partiju ekonomikas ministra amatam izvirzīt Vjačeslavu Dombrovski, Mixnews.lv

Straujuma aicina Reformu partiju ekonomikas ministra amatam izvirzīt Vjačeslavu Dombrovski

фото

Politika | 2014. gada 19. janvārī plkst. 12:47

Ministru prezidenta amatam nominētā kandidāte Laimdota Straujuma (V) svētdien aicināja Reformu partiju ekonomikas ministra amatam jaunajā valdībā izvirzīt pašreizējo izglītības un zinātnes ministru, ekonomistu Vjačeslavu Dombrovski, ziņo LETA.

Kā pēc sarunām ar Straujumu un partijas "Vienotība" pārstāvjiem sacīja RP priekšsēdētājs Edmunds Demiters, viņa vadītās partijas valde par turpmāko rīcību lems pirmdien.

RP un "Vienotības" pārstāvju tikšanās šodien ilga aptuveni 20 minūtes. Pēc tās Straujuma žurnālistus informēja, ka aicina RP ekonomikas ministra amatam virzīt Vjačeslavu Dombrovski. "Es veidoju valdību un savu komandu un, manuprāt, Vjačeslavs Dombrovskis parādīja sevi ļoti labi kā izglītības ministrs," pauda Straujuma.

Savukārt Demiters uzsvēra, ka viņam nav bažu par Vjačeslava Dombrovska profesionalitāti un spējām vadīt Ekonomikas ministriju, bet par šo jautājumu vēl jādiskutē un lēmums jāpieņem RP valdei.

Demiters arī pauda, ka respektē premjera amata kandidātes iespēju izvēlēties no partiju piedāvātajām kandidatūrām ministru amatiem, tomēr šoreiz jautājums esot par argumentāciju, proti, cik tā ir pamatota.

Tikšanās laikā tas arī esot pārrunāts. "Es saprotu, ka risinājums ir jāatrod. Rīt mēs to arī meklēsim," piebilda RP valdes priekšsēdētājs.

Viņš cer uz konstruktīvu risinājumu un to, ka topošās koalīcijas partijas spēs izveidot valdību, kas trešdien, 22.janvārī, tas arī tiks apstiprināta.

Pašreizējai ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) žurnālistiem sacīja, ka situācijas iznākums būs skaidrs rīt. Vienlaikus, pēc Pavļuta domām, nekādu jaunu argumentu šodienas sarunā neizskanēja.

Savukārt Vjačeslavs Dombrovskis, taujāts, vai piekristu vadīt Ekonomikas ministru, norādīja, ka vispirms šīs jautājums jāpārrunā partijas valdē.

Jāatgādina, ka RP valde iepriekš nolēma ekonomikas ministra amatam oficiāli izvirzīt pašreizējo ministru Pavļutu, neraugoties uz to, ka Straujuma jau iepriekš paziņojusi, ka neaicinās viņu jaunajā valdībā.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Edmundam Demiteram Straujuma bija izteikusi aicinājumu ekonomikas ministra amatam deleģēt kādu citu kandidātu, nevis Pavļutu. Kā piemērotus pretendentus viņa bija minējusi pašreizējo Dombrovski un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi (RP).

Argumentējot savu nostāju, Straujuma min to, ka uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdē notikušo traģēdiju, demisionēja Valda Dombrovska (V) vadītā valdība. Pieņemot šādu lēmumu, Dombrovskis paziņoja, ka nepiekritīs veidot nākamo valdību ētisku apsvērumu dēļ. "Uzskatu, ka, demisionējot valdībai, politiskā atbildība par notiekošo būvniecības nozarē ir jāuzņemas arī nozares ministram Danielam Pavļutam," norāda Straujuma.

"Iepazīstoties ar šī brīža piedāvātajām izmaiņām būvniecības likumdošanā, redzams, ka EM nav savlaicīgi izstrādājusi nepieciešamo normatīvo regulējumu, lai jaunais Būvniecības likums varētu pilnvērtīgi tikt ieviests 1.februārī," pauž Straujuma.

Neraugoties uz Straujumas pausto nostāju pret Pavļuta nākšanu valdībā, RP valde ceturtdien vakarā tomēr nolēma izvirzīt viņa kandidatūru ekonomikas ministra amatam. Vienlaikus valde vienojās par nepieciešamību aicināt uz sarunu Straujumu un "Vienotības" vadību, lai pārrunātu izveidojušos situāciju.

Pavļuts ir sniedzis savu skaidrojumu, kāpēc viņš noraida Straujumas izteikto kritiku.

RP iekšienē ir dažādi viedokļi - vai nu palikt opozīcijā, vai arī iet koalīcijā un valdībā bez Pavļuta, žurnālistiem pēc RP valdes sēdes atzina Demiters.

Straujumas nosauktā Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Komentāri