RP varētu piekāpties Straujumas vēlmei neņemt komandā Pavļutu , Mixnews.lv

RP varētu piekāpties Straujumas vēlmei neņemt komandā Pavļutu

фото

Politika | 2014. gada 20. janvārī plkst. 09:01

Reformu partija (RP) varētu piekāpties Ministru prezidenta amata kandidātes Laimdotas Straujumas (V) vēlmei neņemt komandā līdzšinējo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, bet tā nav gatava darboties valdībā tikai ar diviem ministriem, - LTV raidījumā "Rīta panorāma" pirmdien sacīja RP līderis Edmunds Demiters.

Pēc Demitera teiktā, RP uzskata, ka Pavļuts savu darbu ir veicis profesionāli, tomēr tā varētu respektēt Straujumas tiesības izvēlēties komandu, ziņo LETA.

Pirmdien pl.11:00 RP valdes sēdē lems par ministru kandidātiem jaunajā valdībā. "Es pieļauju to, ka mēs varētu respektēt Straujumas kundzes iespēju tomēr atteikties arī no ministra kandidāta, ja viņa neredz, ka ar konkrēto cilvēku viņa varētu strādāt vienā komandā, bet, kā jau teicu, tas ir valdes lēmums," sacīja Demiters, piebilstot, ka ir jāatrod risinājums.

Uz jautājumu, - ja Straujuma tomēr nepiekāpsies Pavļuta kandidatūrai, vai RP varētu arī iet opozīcijā, Demiters atbildēja, ka "ir biedri, kas domā, ka varbūt jāiet šāds ceļš, tad jau redzēsim".

Kā ziņots, Straujumas valdībā Zemkopības ministriju plānots uzticēt vadīt Saeimas deputātam un bijušajam ministram Jānim Dūklavam (ZZS), Labklājības ministriju - parlamentārietim un bijušajam ministram Uldim Augulim (ZZS), bet Aizsardzības ministriju - deputātam Raimondam Vējonim (ZZS).

Savus amatus jaunajā valdībā varēs saglabāt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP). Attiecībā uz "Vienotības" ministriem vēl nepieciešams partijas valdes lēmums, bet turpināt darbu veselības ministres amatā varētu Ingrīda Circene (V), par izglītības un zinātnes ministri varētu kļūt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete (V), satiksmes ministra amatā paliks Anrijs Matīss. Savukārt iepriekš tika nolemts, ka darbu turpinās arī pašreizējais finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja

Komentāri