Straujuma: Jaunā valdība ir nokomplektēta un apņēmības pilna strādāt, Mixnews.lv

Straujuma: Jaunā valdība ir nokomplektēta un apņēmības pilna strādāt (3)

фото

Politika | 2014. gada 20. janvārī plkst. 16:01

Topošā valdība ir apņēmības pilna strādāt un jaunā komanda spēs izturēt to spiedienu, kas varētu būt šajā laikā pirms vēlēšanām, pirmdien žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Straujuma uzsvēra, ka līdz ar Reformu partijas lēmumu (RP) par ekonomikas ministra amata kandidātu neskaidrību par nākamo Ministru kabineta sastāvu vairs nav un "jaunā valdība ir nokomplektēta", ziņo LETA.

Topošās valdības partneriem vēl ir jānoslēdz darbs pie koalīcijas līguma, kā arī valdības deklarācijā jāprecizē vairāki punkti. Sanāksme par šiem jautājumiem notiks otrdien.

Premjera amata kandidāte skaidroja, ka vēl ir jāprecizē noteikti punkti par pašvaldībām un veselības aprūpes finansējumu, kā arī citi. Tāpat vēl tiek diskutēts par formulējumu punktam koalīcijas līgumā par pāreju uz mācībām latviešu valodā skolās. Topošās koalīcijas partneri principā piekrīt, ka jāvirzās uz apmācībām latviešu valodā no 2018.gada, piebilda Straujuma. Straujuma arī pauda prieku, ka visas koalīcijas partijas ir apņēmušies negrozīt šā gada valsts budžetu, kas ir ļoti svarīgi, lai nebūtu populistisku lēmumu pirms vēlēšanām.

Nākamo valdību veidos pašreizējās koalīcijas partijas - "Vienotība", RP, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti -, pieaicinot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Plānots, ka nākamajā valdībā būs seši jauni ministri - zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Jaunajā valdībā savu darbu neturpinās pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kā arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), tāpat darbu valdībā neturpinās pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Savukārt pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) kļūs par ekonomikas ministru, bet pašreizējā zemkopības ministre Straujuma pildīs valdības vadītājas pienākumus.

Foto: Zemkopības ministrija

Komentāri 3
robispirms 5 gadiem
oligarhu triumfala atgrissanas pie naudas un varas.straujuma godam ir izpildijusi berzina un lemberga uzdevumu.gandriz visi labakie minisri padziti.plats cels valsts izzadejiem ir vala .laiks krist jauna vel dzilaka bedre.dievs stavi mums klat.
robispirms 5 gadiem
oligarhu triumfala atgrissanas pie naudas un varas.straujuma godam ir izpildijusi berzina un lemberga uzdevumu.gandriz visi labakie minisri padziti.plats cels valsts izzadejiem ir vala .laiks krist jauna vel dzilaka bedre.dievs stavi mums klat.
Munispirms 5 gadiem
Oligarhu atraugas.