RP un Vienotībai domstarpības par kandidēšanas kārtību 12.Saeimas vēlēšanās, Mixnews.lv

RP un Vienotībai domstarpības par kandidēšanas kārtību 12.Saeimas vēlēšanās

фото

Politika | 2014. gada 20. janvārī plkst. 19:41

"Reformu partijai" (RP) un "Vienotībai" jeb konkrēti tās līderei Solvitai Āboltiņai (V) ir izveidojušies diametrāli pretēji viedokļi par to, pēc kādiem kritērijiem RP biedri varēs kandidēt 12.Saeimas vēlēšanās no "Vienotības" saraksta, ziņo LETA.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa norādījusi, ka no "Vienotības" saraksta varēs kandidēt tie RP pārstāvji, kas iestāsies "Vienotībā". RP pārstāvji šādam noteikumam nepiekrīt, norādīja RP valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka "ceļa karte" tiks rakstīta tikai pēc valdības izveidošanas.

RP un "Vienotības" noslēgtais un parakstītais memorands nedarbojas, iepriekš atzina Demiters. Savukārt Āboltiņa (V) vēlāk norādīja, ka memorands joprojām ir spēkā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Āboltiņa un Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Partijas "Vienotība" un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Parlamenta vēlēšanās kandidēšana plānota no "Vienotības" saraksta.

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību arī vēl 11.Saeimas darbības laikā - tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tostarp virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, iepriekš skaidroja Āboltiņa.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Komentāri