Pēc jaunās valdības apstiprināšanas Saeimā darbu sāks vairāki jauni deputāti, Mixnews.lv

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas Saeimā darbu sāks vairāki jauni deputāti

фото

Politika | 2014. gada 21. janvārī plkst. 12:04

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas vairāki pašreizējie ministri plāno atjaunot Saeimas deputāta mandātu, bet parlamentā darbu sāks arī vairāki jauni deputāti, ziņo LETA.

Līdz ar nākamās valdības apstiprināšanu Saeimas deputāta mandātu uz ministra pienākumu pildīšanas laiku būtu jānoliek parlamentāriešiem Inai Druvietei (V), Uldim Augulim (ZZS), Raimondam Vējonim (ZZS), Jānim Dūklavam (ZZS) un Eināram Cilinskim (VL-TB/LNNK).

Savukārt deputāta mandātus plāno atjaunot pašreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) un labklājības ministre Ilze Viņķele (V). "Vienotības" ministriem atgriežoties Saeimā, deputātu mandāts būs jānoliek pašreizējām parlamentārietēm Lienei Liepiņai un Rasmai Kārkliņai.

Cilinska vietā Saeimā sāks strādāt latviešu dramaturģe Lelde Stumbre. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijā darbu sāks trīs jauni deputāti, tomēr pagaidām nav precīzi zināms, kuri tieši. Kā sacīja ZZS pārstāve Ilona Jurševska, par šo jautājumu vēl tiks spriests frakcijas sēdē trešdien.

Kad kāds no Saeimas deputātiem noliek mandātu, viņa vietā parlamentā sāk darbu cilvēks, kurš vēlēšanās guvis nākamo lielāko atbalstu, tomēr viņš var arī atteikties kļūt par parlamentārieti.

Kā norādīja Jurševska, Vējoņa vietā Saeimā strādās narkologs Jānis Strazdiņš. Vidzemes vēlēšanu apgabalā, no kura Saeimā tika ievēlēts Dūklavs, pirmais aiz strīpas bija palicis Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Māris Kučinskis. Viņš gan varētu atteikties no darba Saeimā, aiz viņa sarakstā seko politiķe Inese Aizstrauta. Savukārt Zemgales apgabalā, no kura tika ievēlēts Augulis, pirmā neievēlētā ir ZZS pārstāve Dace Reinika.

Tāpat jaunajā valdībā tieslietu ministres pienākumus sāks pildīt nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas vadītāja Baiba Broka. Viņas vietā darbu Rīgas domē sāks Jurģis Klotiņš.

Jaunais Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Foto: mixnews.lv

Komentāri