Topošā koalīcija vienojusies diskutēt par Satversmes preambulu, Mixnews.lv

Topošā koalīcija vienojusies diskutēt par Satversmes preambulu

фото

Politika | 2014. gada 21. janvārī plkst. 12:42

Topošā koalīcija vienojusies diskutēt par Satversmes preambulu, taču nav apņēmusies to pieņemt 11.Saeimas darbības laikā, otrdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidenta amatam nominētā kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Tā kā preambulas vēl neesot, tad arī to nevar apstiprināt, norādīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis. Straujuma piebilda, ka preambulas pieņemšanai Saeimā ir nepieciešams divu trešdaļu vairākums.

Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš tomēr neizslēdza iespēju, ka preambula varētu tikt pieņemta arī pašreizējās Saeimas darbības laikā.

Valdības deklarācijā ir skarti tādi jautājumi kā pensiju indeksācija, budžeta bāzes sagatavošana, Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana, Būvniecības likuma sakārtošana un daudzi citi jautājumi, ziņo LETA.

Tikai pēc koalīcijas partneru vienprātības principa sadarbības padomē var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē, par grozījumiem Pilsonības likumā, par likumiem, kas skar valsts budžetu un budžeta tiesības, kā arī tādus grozījumus likumos, kas regulē valodas lietojumu, norādīja koalīcijas partneri.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka topošā koalīcija ir pabeigusi darbu pie koalīcijas līguma un valdības deklarācijas veidošanas. Koalīcijas līgumu iecerēts parakstīt trešdien, 22.janvārī, pl.9:00.

Komentāri