Paiders: LTV ziņu raidījumu saturs jau tiek regulēts, Mixnews.lv

Paiders: LTV ziņu raidījumu saturs jau tiek regulēts

фото

Politika | 2013. gada 17. janvārī plkst. 17:00

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nav tiesību regulēt sabiedrisko mediju ziņu raidījumu saturu, tomēr tas jau tiek darīts, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) valdes priekšsēdētājs Juris Paiders.

Vakar notikušajā "Visu Latvijai -Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) diskusijā "Latvijas mediju telpa. Demokrātiskas, eiropeiskas un nacionālas valsts principu stiprināšana" NEPLP loceklis Dainis Mjartāns paziņoja, ka drīzumā tiks stingrāk regulēts sabiedriskās televīzijas ziņu raidījumu saturs.

Paiders norādīja, ka Latvijas Televīzijas (LTV) ziņu raidījumu saturs jau tiek regulēts un NEPLP sastāvs ir koalīcijas izvēlēts, tur nav neviena opozīcijas pārstāvja, tāpēc tas kalpo kā koalīcijas ideoloģiskais ierocis. "Normālā demokrātiskā valstī parlaments izteiktu neuzticību tādai iestādei kā NEPLP, bet, tā kā Latvijā tas ir koalīcijas ideoloģiskais ierocis, tad padome turpina darboties, mēģinot iestāstīt sabiedrībai, ka viņiem nav tiesību iejaukties sabiedrisko mediju operatīvajā darbībā, bet ar darbiem apliecina pretējo," uzsvēra Paiders, norādot uz gadījumu, kad NEPLP locekle Aija Cālīte-Dulevska publiski paudusi neapmierinātību ar Latvijas Radio raidījuma "Krustpunktā" viesu izvēli.

Paiders norādīja, ka NEPLP izmanto radušos situāciju LTV, lai no tās it kā izveidotu sabiedrisko televīziju, kas pauž tikai vienas ideoloģijas uzskatus un vēl vēlas, lai sabiedrība par to maksā. "Lai par to maksā "Vienotības" sponsori," sacīja Paiders.

Paiders uzsvēra, ka LTV pašlaik neatbilst sabiedriskās televīzijas noteikumiem, neatkarīgi no tā, kas ir televīzijas vadītāji, ir daudz darba, lai LTV būtu sabiedriskā televīzija. Turpretim Latvijas Radio (LR), kas pilda sabiedriskā medija funkcijas, NEPLP vēlas ievilkt vienotā sabiedriskā medija projektā, lai arī no tā izveidotu koalīcijai ērtu mediju.

"Opozīcijai vajadzētu protestēt, jo nav viņu interesēs, ka sabiedriskais medijs kļūst par koalīcijas ideoloģisko ieroci," norādīja Paiders. LŽS valdes priekšsēdētājs arī norādīja, ka tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) izveidotā darba grupa plašsaziņas līdzekļu darbības pilnveidošanai ir neoliberāļu klana pārstāvniecība, jo tajā nav pārstāvēti alternatīvie viedokļi. Tas ir ar mērķi izveidot koalīcijai izdevīgu mediju regulējumu.

"Mums (LŽS) jautāja, vai vēlamies piedalīties, bet darba grupas sastāvā sevi neatradām. Laikam jau mūsu viedoklis nav pieņemams," tā Paiders. Kā ziņots, 15.janvārī tieslietu ministrs Bordāns (VL-TB/LNNK) pieņēmis lēmumu par darba grupas izveidi plašsaziņas līdzekļu darbības pilnveidošanai.

Komentāri